Zoologická zahrada Zlín se zámkem Lešná jsou chloubou Moravy

Navštivte zlínskou zoo, nebudete litovat, patří k těm nejkrásnějším a nejoblíbenějším u nás. V areálu zoologické zahrady se nachází romantický zámek Lešná, a také krásný park. Vydejte se dále na nedaleký hrad Lukov, jedná se o jeden z nejrozlehlejších hradů na Moravě.

Zoologická zahrada Zlín

První Zoo ve Zlíně založil Tomáš Baťa roku 1930. Nejdříve byla v parku u zlínského zámku, v roce 1934 byla přesunuta na vrchol Tlusté hory. Zoologická zahrada v Lešné je vzdálena asi 10 km od centra Zlína. Zoo chová více než 200 druhů zvířat. Lákadlem jsou jistě ptáci kivi, sloni afričtí a nosorožci. Čekají zde na vás rozlehlé přírodní expozice se společným chovem více druhů zvířat, tropická hala Yucatan a voliéry. Zajímavostí ZOO je velký počet průchozích expozic, významnou je Zátoka rejnoků, ve které lze rejnoky pohladit a také nakrmit.

Zámek Lešná

Zámek byl postaven v 19. století v historizujícím stylu podle návrhů architektů Johanna Micka a Viktora Siedka. Lešenský areál se zámkem, přilehlými budovami, parkem a oborou, byl přetvořen do podoby jedinečného architektonického a přírodního celku. Nadstandardně vybavené sídlo sloužilo hraběcí rodině, za kterou sem přijíždělo i uherské příbuzenstvo. Bylo velice oblíbené, sjíždělo se sem desítky hostů k velkolepým podzimním honům.

V současnosti jsou zde k vidění sbírky obrazů, porcelánu a trofejí, které nastiňují vysokou úroveň bydlení na tomto šlechtickém sídle.

Hrad Lukov

Hrad Lukov je zasazen do malebné přírody Hostýnských hor. Hrad se nachází asi jen 3 kilometry nad stejnojmennou obcí. Historie hradu Lukova sahá až do 13. století. Z této doby pochází fragmenty kamenných prvků, které dokládají působení kameníků významné velehradské stavební huti. Zřícenina gotického hradu se zachovaným pilířovým mostem a vstupní branou je lákadlem pro kolemjdoucí. Hrad byl v minulosti několikrát obléhán a dobyt, až byl v 18. století zcela opuštěn.

V současnosti se o místo moc hezky stará parta nadšenců, neustále to tu vylepšují a opravují. Dříve to byla jen opuštěná zřícena, dnes se zde cítíte jako na hradě. Najdete zde také občerstvení a dětské hřiště. V okolí je několik naučných stezek vhodných pro děti. Určitě oceníte i velké parkoviště pod lesem a řadu možností k odpočinku.

Zdroj a více informací naleznete na: www.zoozlin.eu, cs.wikipedia.org, www.hradlukov.cz

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu