REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 4.12. a svátek má Barbora

Zoo Dvůr Králové je jednou z nejkrásnějších zahrad u nás

V současnosti představuje jednu z největších zoologických zahrad v České republice. Také se může pyšnit tím, že patří mezi nejvýznamnější chovatele afrických zvířat na celém světě. V současné době je Zoo významná v chovu nosorožců, žiraf, zeber, buvolů a dalších druhů antilop.

Zoo Dvůr Králové

Nabízí širokou škálu zvířat a návštěvu Africké safari, kterou si můžete projet speciálně upravenými safaribusy mezi volně se pohybujícími zvířaty. Můžete si vyzkoušet jeden ze zážitků, které zde nabízejí. Staňte se na jeden den ošetřovatelem zvířat a poznejte zákulisí safari parku a každodenní život exotických zvířat. Nahlédněte do zákulisí zahrady a do safari parku zadními vrátky, zkuste si kontakt s hadem, přivoňte k žirafě nebo poznejte mořské akvárium z druhé strany. Nevšední procházka s průvodcem vám odhalí místa, kam jiní nesmí. Nebo se staňte kuchařem v safari parku a můžete tak odhalit tajemství šéfkuchaře kuchyně.

Přehrada Les Království

Několik kilometrů od Dvora Králové nad Labem, proti proudu řeky Labe, se nachází přehrada Les Království, jedna z nejkrásnějších přehrad v Čechách. Přehradní hráz, věže, dům hrázného, vodní plocha i okolní rozsáhlé lesní porosty působí přímo pohádkově. Přehrada dokonale spojuje technické řešení s estetickou stránkou stavby. Toto mohutné vodní dílo s lehkostí harmonizuje s okolní přírodou a na návštěvníky působí romanticky. Není divu, vždyť její mostní konstrukce byla provedena v romantizujícím pseudogotickém duchu. Procházku zde si nenechte ujít, je to hezká podívaná.

REKLAMA

Hospital Kuks

Jsou nedaleké bývalé barokní lázně ze 17. století, kde nyní sídlí farmaceutické muzeum a sbírka evropského umění. Jde o významnou barokní památku, na jejímž vzhledu se podíleli umělci světového formátu: především architekt Giovanni Batista Alliprandi a sochař Matyáš Bernard Braun. Areál hospitálu Kuks je proslulý monumentálním kostelem Nejsvětější Trojice, cyklem nástěnných maleb Tance smrti, alegoriemi Ctností a Neřestí a jednou z nejstarších lékáren – U Granátového jablka.

Zdroj a více informací naleznete na: safaripark.cz, www.dvurkralove.cz, www.hospital-kuks.cz

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA