REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 28.9. a svátek má Václav

Žižkov a Vinohrady vás na romantiku lehce navnadí

Železobetonová stavba moderní doby slouží nejen jako televizní vysílač, ale i vyhlídková věž. Najdeme zde i restauraci, je možné tady i přenocovat. Nahoru vás vyveze výtah, pokud je dobré počasí, jsou odtud bezkonkurenční výhledy. V nedalekém parku Riegrovy sady si odpočinete od víru velkoměsta a načerpáte energii pro poznávání dalších zákoutí města.

Žižkovská televizní věž je nejvyšší stavbou ve městě

Žižkovská věž, to není jenom observatoř nacházející se ve výšce 93 metrů. O trochu níže si můžete užít restauraci OBLACA či vyzkoušet BISTRO 66, které se nachází 66 metrů nad zemí. Pokud chcete zažít nevšední ubytování, můžete přespat v ONE ROOM HOTELU. V zimě si můžete zabruslit na zimním kluzišti pod věží, v létě zase zhlédnout divadelní představení na nové letní scéně nebo si zahrát minigolf. Určitě navštivte zahradní restauraci MIMINOO v Mahlerových sadech.

Věž se začala stavět v roce 1985 podle návrhu architekta Václava Aulického, statika Jiřího Kozáka a Alexe Béma. V současné době jsou na stěnách stavby velká černá mimina od Davida Černého, která věž vtipně doladila.

REKLAMA

Kostel Nejsvětějšího Srdce Páně

Kostel se nachází ve vedlejší pražské čtvrti Vinohrady na náměstí Jiřího z Poděbrad, tento římskokatolický farní kostel je postavený v modernistickém slohu, stavba probíhala v letech 1928 až 1932 podle projektu Jože Plečnika. Tato monumentální moderní stavba z režných cihel v železobetonovém skeletu byla inspirována Noemovou archou a královskou symbolikou. Fasáda s vystupujícími kameny symbolizuje královský hermelín, báň na vrcholu věže královské jablko. V široké hlavní věži kostela ve výšce 42 metrů jsou umístěny kulaté hodiny o průměru 7,6 metru, které jsou největší v Česku. Do věže bylo zavěšeno šest zvonů, které byly v roce 1944 německou armádou přetaveny ve zbraně a až v roce 1992 přibyly do věže dva nově vyrobené zvony, které nahradily ty původní.

Riegrovy sady

Nacházejí se nedaleko náměstí Jiřího z Poděbrad, je to místo, kde si člověk dokáže vydechnout od betonové jungle. Tento městský park o rozloze asi 11 hektarů je místem přímo určeným pro příjemnou procházku. V parku se nacházejí rozsáhlé travnaté plochy, dětská hřiště, psí louka, sportovní stadion a další sportoviště. V severní části směrem k Žižkovu na Riegrovy sady navazuje zahrada a oddechový a sportovní park Rajská zahrada. V parku také najdete pár míst, kde se můžete občerstvit. K posezení na dece a pikniku vybízí travnatý svah s úžasným výhledem přímo na Pražský hrad, Hradčany a další části Prahy, západ slunce je tu romantickým zážitkem.

Zdroj a více informací najdete na: www.towerpark.cz, cs.wikipedia.org

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA