REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 25.9. a svátek má Zlata

Získá si Plzeňský kraj i vaše srdce?

15. 3. 2023

Ať už mluvíme o jakémkoliv kraji v České republice, jedno je jisté. Po stránce výletů mají, co nabídnou všechny. Plzeňský kraj je ale svým způsobem speciální, už jen tím, že je sice 3. největším, ale současně také nejméně obydleným. Pokud tak na své jarní dovolené hledáte klid, právě tento klenot jihozápadních Čech může být ideálním cílem.

Ochlazení v podzemí

Spoustu zajímavostí nabízí už samotná Plzeň. Jednou z nejzajímavějších je městské podzemí, takové město ve městě. Pokud plánujete prohlídku, nezapomeňte na teplé oblečení. I v těch nejparnějších letních dnech tu teplota nepřesahuje 5 stupňů. A na co se můžete těšit?

Sklepení, štoly, vodárenské zařízení včetně funkční repliky vodárenského kola a 20 studen, expozici knihařství, fragmenty starých domů… je toho tu zkrátka plno! Prohlídka stojí 120 korun a zabere vám hodinu času.

REKLAMA

Nezapomeňte na včasnou rezervaci ubytování v Plzeňském kraji. Třeba rovnou v celé chatě, která vám nabídne dostatek klidu a soukromí.

ZOO je super nejen pro děti

Přímo v Plzni stojí za návštěvu také zoologická zahrada. A to zvlášť s dětmi. Za pár hodin v této ZOO projdete celý svět. Unikátní je zde propojení zoologické a botanické zahrady a skvělá akva tera – teraristický ráj přímo uprostřed Plzně.

A až vás přestane všechna ta flora a fauna bavit, nezapomeňte navštívit ani prohlídku místního pivovaru – samozřejmě i s ochutnávkou.

Nevynechejte ani hrady a zámky

Za návštěvu stojí zřícenina jedno z nejstarších českých hradů – Krašova. Rozkládá se u Berounky a rok jeho původu je neznámý. Přestože jde o zříceninu, Krašov rozhodně není jen pár poházených kamenů, v nichž byste hrad hledali jen stěží.

Na Krašově poznáte zbytky kovárny, pivovaru, sladovny, dvou sklepů a cihelny. Zajímavá je také cisterna vytesaná do skály a nechybí ani okrouhlá věž.

Jedním z nejzajímavějších zámků Plzeňského kraje je Zbiroh z přelomu 12. a 13. století, což z něj dělá nejstarší šlechtické sídlo v ČR.

Jeho dnešní podoba pochází z 16. století a stojí za ní Rudolf II. Habsburský. Z historie Plzeňského kraje se zde dozvíte mnohé, prohlídka klade zvláštní důraz také na templářské rytíře. Nechybí zde ani stylová krčma, ve které si můžete před dalším výletem doplnit energii.

REKLAMA

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA