REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 23.9. a svátek má Berta

Zámek Červený Hrádek

15. 7. 2011

Chcete-li vstoupit do pohádky, navštivte zámek Červený hrádek. V idylickém prostředí uprostřed parku a okolní obory se nad klidnou hladinou rybníka vyjímá nádherná stavba barokního zámku. Starobylé schodiště spojuje zámek s okolním světem. Po něm do zámku vstupovala historie. Vstupte i Vy a naslouchejte ozvěnám kroků věků dávno minulých…
Kromě historických památek a nádherného prostředí návštěvníkům nabízí i stálé výstavy. Prostory zámku, evokující dávnou historii, přímo vybízejí k návštěvě a pořádání nejrůznějších kulturních a společenských akcí. Stálé prohlídky komnat, výstavy, svatební obřady a pravidelné kulturní akce patří v této oblasti k nejvyhledávanějším.

Na zámku bylo vloni založeno Pohádkové království. Je hezké a inspirující sledovat šťastné děti ve společnosti svého krále a královny. Myslíme, že by mohlo být zajímavé pokusit se v našem kraji oživit pohádkové tradice, vždyť tak jako pohádka patří k nejvzácnějším klenotům naší kultury, je zámek Červený hrádek nádhernou perlou města Jirkova.

Historie zámku

REKLAMA

Původní hrad Borek byl založen krátce před rokem 1415 rodem Kraa. Protože byl další z pánů Václav z Moravěvsi a Kopist katolík a odpůrce revolty, byl hrad Borek roku 1421 dobyt husity a vypálen. Hrad byl dokonce na čas opěrným bodem samotných husitů, ti jej pak znovu obléhali i v letech 1432 a 1433 (opět byl dobyt). Ve 20. letech 15. stol. byl opravován, nově pokryt a jeho fasáda byla červeně natřena. Tehdy získal i nové jméno – Červený hrádek. Původní hrad Borek byl založen krátce před rokem 1415 rodem Kraa. Protože byl další z pánů Václav z Moravěvsi a Kopist katolík a odpůrce revolty, byl hrad Borek roku 1421 dobyt husity a vypálen. Hrad byl dokonce na čas opěrným bodem samotných husitů, ti jej pak znovu obléhali i v letech 1432 a 1433 (opět byl dobyt). Ve 20. letech 15. stol. byl opravován, nově pokryt a jeho fasáda byla červeně natřena. Tehdy získal i nové jméno – Červený hrádek.
Více z historie..

Prohlídkový okruh

Součástí prohlídkového okruhu je v roce 2010 prodejní výstava historických hraček, výstava Nostalgie – výstava  certifikovaných sběratelských panenek a doplňků paní Hany Nové a výstava panenek – Šklebíků věnovaná památce paní Hany Šimečkové. Panenky s hadrovým tělíčkem a gumovou nebo vinylovou hlavičkou jsou vyrobeny na nejvyšší úrovni a každá panenka je dokončena do nejmenšího detailu. Nejzajímavější jsou tváře panenek vyjadřující nejrůznější emoce – radost, smutek, smích, pláč, údiv nebo nazlobenost. Výstava je opravdovým evropským unikátem, o čemž svědčí velký zájem návštěvníků.

Expozice jsou přístupné každý den od 9,00 do 16,00.
 
Výstava Nostalgie a výstava Šklebíků potrvá do konce roku 2010.

Mimo prohlídkový okruh se v prostorách zámku nachází hotel, nabízející ubytování ve stylově zařízených zámeckých pokojích a luxusních apartmá, cena ubytování je od 500,- Kč za osobu. Kapacita hotelu je 55 míst

Dále je součástí zámku vzdělávací středisko a centrum cestovního ruchu, restaurace, vinárna a oranžerie. Restaurace je otevřena každý den od 11 do 22 hodin a v letních měsících nabízí posezení v krásných prostorách zámeckého nádvoří.

 

Svatební obřady
Krásné romantické místo pro váš svatební den nabízí i zámek Červený hrádek. Své “ano” si řekněte v Rytířském sále, v Zámecké kapli sv. Jana Křtitele, na nádvoří či před zámkem. Konají se zde občanské i církevní obřady.

Termín svatby je nutné domluvit si na matrice Městského úřadu v Jirkově.

Požadavky na další služby – svatební hostinu, ubytování, nestandardní obřad a doprovodný program lze domluvit na správě zámku.

Cena základního obřadu je 3 500,-kč. V ceně je doprovod svatebčanů s hrabětem a hraběnkou, hudební doprovod s flétničkami a přípitek pro novomanžele a svědky.

Vzdělávací středisko a centrum cestovního ruchu
Bylo otevřeno po rozsáhlé rekonstrukci v roce 2006. Nabízí firmám, kolektivům i jednotlivcům možnost pořádání školení, seminářů, konferencí, firemních, obchodních i společenských setkání v saloncích, sálech a přednáškových místnostech s možností zajištění doprovodných programů a ubytování ve stylových 1-4 lůžkových pokojích a apartmánech. Zámecká restaurace a vinárna nabízí kvalitní gastronomické služby, možnost uspořádání svatební hostiny, rodinných oslav a rautů.

Projekt zámky a hrady Krušnohoří

Dovolte, abychom Vám představili zámky Červený hrádek a Klášterec nad Ohří na české straně Krušných hor a zámky Augustusburg, Lichtenwalde a hrad Scharfenstein na straně saské, které se spojily v rámci projektu Společný marketing zámků a hradů v Krušnohoří. Při jejich návštěvě budete překvapeni nejen jejich polohou v bezprostřední blízkosti hranic, ale i odlišností stavebních stylů a rozmanitostí nabízených aktivit.

Novogotický zámek Klášterec nad Ohří

zrcadlící se v řece Ohři, s desetihektarovým dendrologicky bohatým parkem.Můžete zde vidět Muzeum českého porcelánu, jakož i expozici japonského, čínského a evropského porcelánu.  Zavítat lze do Pohádkové země Vítězslavy Klimtové a na výstavu loutek rodiny Kopeckých. Za návštěvu určitě stojí Thunská hrobka, zámecká věž a expozice minerálů z místních lokalit.

www.zamek-klasterec.cz


Renesanční zámek Augustusburg,

 označovaný jako koruna Krušnohoří, leží 516 m vysoko uprostřed překrásné hornaté krajiny. Od většiny německých zámků se odlišuje především ojedinělou architekturou a mimořádnou různorodostí expozic, kterou osloví široký okruh návštěvníků. Ti zde najdou například muzeum motocyklů, muzeum lovné zvěře a ptactva, muzeum kočárů, zámecký žalář s výstavou, zámecký kostel, studniční dům, vyhlídkovou věž a další.

www.die-sehenswerten-drei.de

Nově zrekonstruovaný barokní zámek Lichtenwalde

na úpatí Krušných hor, obklopený nádherným parkem s četnými fontánami, je skutečným skvostem saské krajiny. Uvnitř zámku jsou ve více než 30 historických prostorech a kabinetech umístěny rozsáhlé expozice evropského, asijského a západoafrického umění. Moderna a dějiny zde stojí naproti sobě.

www.die-sehenswerten-drei.de

Pohádkový hrad Scharfenstein,

 tyčící se vysoko nad údolím řeky Zschopau, proslul jako rodiště krušnohorského lidového hrdiny Karla Stülpnera. Ten také bude vaším průvodcem při prohlídce muzea tradičních krušnohorských hraček, muzea vánočního lidového umění a expozice „Lidové umění mrknutím oka“. Výstavy jsou doplněny kreativní dílnou „Čas zážitků“, obchůdky na hradním nádvoří a hradní věží. Hrad Scharfenstein je ideálním cílem výletu pro celou rodinu.

www.die-sehenswerten-drei.de

Podrobnější informace o připravovaných kulturních akcích, možnostech stravování, ubytování a pořádání nejrůznějších oslav naleznete na internetových stránkách jednotlivých objektů.


Ubytování

Ceník:
300,- až 550,- Kč za lůžko/noc (včetně snídaně)
Kapacita:
30 lůžek v 1-4 lůžkových pokojích s možností přistýlky.
Od září roku 2007 bude kapacita 42 lůžek + přistýlky.
Vybavení pokojů:
televize, DVD, CD, lednice, trezor, místní telefon, koupelna s vanou nebo sprchou.

Restaurace a vinárna
Restaurace a Vinárna nabízí kvalitní gastronomické služby, možnost uspořádání svatební hostiny,

rodinných oslav, rautů s možností doprovodného programu. Kapacita restaurace 55 míst a vinárny 40 míst.

Technické muzeum – jízdárna

výstava historických hasicích přístrojů, koněk a přilbic. Jsou tu k vidění i řemeslné stroje.
Prohlídka historického okruhu začíná v každou celou hodinu. Začátek poslední prohlídky je vždy 1 hodinu před zavírací dobou. Doba trvání prohlídky je cca 60 minut.

Vstupné dospělí: 40 Kč (2EUR)
Vstupné dospělí: 40 Kč (2EUR)
Vstupné děti, studenti, důchodci a držitelé ZTP: 20 Kč (1EUR)

Vstupenka je platná i pro vstup na Městskou věž v Jirkově.

Otvírací doby
Květen – září 10:00 – 17:00 hod
Duben a říjen 10:00 – 16:00 hod
Listopad – březen 10:00 – 16:00 hod jen o víkendy, v ostatních dnech po předchozí domluvě

Zámek je přístupný po celý rok. Mimo uvedenou dobu je možné se domluvit telefonicky.

 Více o Akcích

Kontakt:
Červený Hrádek 1
Jirkov 43111
+420 474 684 560
www.zamek-cerveny-hradek.cz

Interneotvé stránky: http://www.zamek-cerveny-hradek.cz

REKLAMA

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA