Notice: Trying to get property 'name' of non-object in /var/www/vhosts/vyletnik.cz/httpdocs/vyletnik2021/wp-content/themes/vyletnik/app/helpers.php on line 1830

Notice: Trying to get property 'slug' of non-object in /var/www/vhosts/vyletnik.cz/httpdocs/vyletnik2021/wp-content/themes/vyletnik/app/helpers.php on line 1832
Zámek a hrad Bečov skrývá vzácný klenot » Tipy na výlet
REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 7.6. a svátek má Iveta

Zámek a hrad Bečov skrývá vzácný klenot

Velkým turistickým lákadlem je unikátní historický areál s gotickým hradem, renesančním palácem a barokním zámkem. Nejvzácnějším klenotem, který je na zámku k vidění, je relikviář svatého Maura.

Zámek a hrad Bečov

Jednou z nejvyhledávanějších památek v Karlovarském kraji je Zámek Bečov. Hned vedle zámku Bečov se na vysoké skále tyčí neméně významný gotický hrad. Hrad Bečov nad Teplou byl založen začátkem 14. století rodem pánů z Oseka. Pod hradem stojící zámek je z 18. století a má původní renesanční jádro. Při návštěvě vás potěší rozlehlá botanická zahrada, stezka zaměřená na skalní vegetaci či volně přístupné lodičky na rybníku. Hrad a zámek Bečov vám a vašim dětem poskytne prohlídku ušitou na míru. Zámek nabízí několik stálých okruhů: Relikviář sv. Maura, Zámecké interiéry, Relikviář pro každého a Procházka minulostí. K využití je zde dětský koutek se skluzavkou nebo cvičná archeologická lokalita.

Relikviář svatého Maura

V hradním komplexu ze 13. století a zámku z 18. století se kromě krásných zámeckých interiérů ukrývá také unikátní relikviář svatého Maura, který je považovaný za památku evropského významu a zároveň je jednou z významných šperkařských památek, nejstarší použité diamanty pro jeho výzdobu pocházejí z 2. století. V muzejně-galerijní expozici vám bude představena tato vzácná románská zlatnická památka, která má nevyčíslitelnou hodnotu. Jedná se o druhou nejvýznamnější památku tohoto druhu v Čechách, hned po korunovačních klenotech. Relikviář svatého Maura si můžete nerušeně prohlédnout a poté vám v doprovodné expozici představí dějiny tohoto skvostu. V relikviáři spočívají ostatky svatého Jana Křtitele, svatého Maura, svatého Timoteje i svatého Apolináře.

REKLAMA

Luční kyselka

Dříve zvaná Luční kyselka, vyvěrá severozápadně od vesnice Louka, v centrální části Slavkovského lesa. Lokalitou protéká potok Kyselka, pramen Grünské kyselky vyvěrá při jeho levém břehu. Ke Grünské kyselce vede lesní cesta. Veřejnosti přístupné místo odběru je kryté altánem, zde se také nachází informační tabule s informacemi o historii pramenu. Okolo Grünské kyselky je vedena 12 km dlouhá Naučná stezka Mnichovské hadce.

Zdroj a více informací naleznete na: zivykraj.cz, cs.wikipedia.org

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA