REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 28.9. a svátek má Václav

Zámecký resort Dětenice

Dětenice, malebná víska na prahu Českého ráje, jsou ideálním místem pro dovolenou nejen s dětmi. V Zámeckém resortu Dětenice naleznete nedávno zrekonstruovaný pozdně barokní zámek, jehož historie začíná již v roce 1295 a zapsaly se do ní slavné rody jako Valdštejnové, Clamm Gallasové nebo řád maltézských rytířů.

Již zmíněný hrabě Clamm Gallas nechal v roce 1790 vystavět zámecký pivovar a navázal tak na tradici dětenického Piva lásky, vařeným cudnou pannou za úplňkové noci. Toto kvasnicové pivo s údajně afrodiziakálními účinky ochutnáte pouze během prohlídky historického pivovaru nebo ve známé Středověké krčmě. Jedním stisknutím kliky se dostanete do sklepních prostor osvětlených mihotavým světlem svíček. Přivítáni prostořekým krčmářem "Pozdrav Pánbůh holoto, přišli jste na žranici? Sedni za pec a pokud jsi pobral učení, vyber něco do huby…" jste byli pobídnuti, abyste otevřeli Žrádelník a vybrali si z nabízených pokrmů.

Od úterý do neděle vždy od 19 do 22 hodin se zde koná program Středověk na vlastní kůži – dobová hudba, kejklíři , rytíři, tanečnice, žebráci… A pokud si tuto atmosféru chcete vychutnat na maximum, doporučujeme vám přespat v unikátním Středověkém hotelu. Toto ubytovací zařízení nelze zařadit do žádné kategorie – dřevěné světničky, trámové postele, péřové duchny, zdánlivě suchá latrína… to vše vám zaručeně pomůže, alespoň na malou chvíli, zapomenout na spěch moderní doby. Pokud jste vyznavači klasického ubytování s běžnými hotelovými službami, můžeme vám nabídnout *** hotel Rustikal. 

REKLAMA

Zámecký resort Dětenice je otevřen celoročně. Nabízíme klasické i netradiční prohlídky, pohádkové dny, rytířské turnaje na zámeckém kolbišti, výstavy, koncerty, speciální programy, ale také pořádáme firemní večírky, školení, setkání, konference, gala večeře a samozřejmě také svatby.

Zámecký resort Dětenice

adresa: Dětenice, 507 24 Dětenice
telefon: +420 493 596 132
email: [email protected]

www.detenice.cz

Interneotvé stránky: http://www.detenice.cz/

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA