REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 4.6. a svátek má Dalibor

Zámecké sklepy Strážnice

Strážnicko leží v samém srdci Slovácka, kde se prolínají jedinečné přírodní, kulturní a historické fenomény. Známé je především typickým dolňáckým folklórem. K významným kulturním událostem regionu patří mezinárodní folklorní festival ve Strážnici, pořádaný každoročně v červenci. Strážnicko je také významným vinařským regionem vín z úpatí Bílých Karpat, kde se setkávají dvě vinařské podoblasti – Bzenecká a Strážnická. Každoročně zde probíhají vinařské akce, jako například srpnové zarážání hory ve Strážnici nebo vinobraní, které se pořádá v září ve Strážnici a Bzenci. Po stopách vína se můžete vydat jak na kole po vinařských cyklostezkách, tak pěšky, a to přímo ve Strážnici.

 

Vydejte se s námi do Strážnice, známé nejen unikátním  folklorem a bohatou historií. Je to především kraj vinařů a milovníků vína. V horkých letních měsících jistě oceníte příjemnou atmosféru vinných sklepů a ochutnáte něco z „bohatství“ zdejšího kraje. 

REKLAMA

 

Za prohlídku určitě stojí historické zámecké sklepy ve slovácké Strážnici nemají svou rozlohou o třech patrech na Moravě obdoby. Od roku 2002 patří rodinné firmě Zámecké sklepy Strážnice, kterou vede otec a syn Šebestovi. Rekonstrukce historických prostor umožnila jejich původní využití. Přímo ve sklepích se skladují a zrají ta nejkvalitnější ročníková a přívlastková vína. Červená vína jsou ve sklepích skladována v originálních až 200 let starých dubových sudech, kde mají ideální podmínky pro své zrání. Největší sud pojme až 17 000 litrů vína. Bílá vína jsou uložena již v moderních nerezových tancích.

 

Ve sklepeních je zachováno původní gotické zdivo. Klenuté sloupy jsou poryty ušlechtilou plísní. Příjemná a nevšední atmosféra láká nejen znalce vína a historie. Pro zájemce jsou připravovány prohlídky sklepů s průvodcem, spojenou s ochutnávkou vín z produkce společnosti a odborným výkladem. Ve sklepích jsou rekonstruovány tři historické místnosti, které pojmou až 130 osob. Pravidelně se zde konají nejrůznější akce. V areálu je návštěvníkům k dispozici vinařská prodejna či ubytování ve vlastním penzionu. 

Interneotvé stránky: http://www.zameckesklepy.cz

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA