REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 25.9. a svátek má Zlata

Zahájení turistické sezóny 2013 – slavnosti, zábava a zážitky ve velkém

21. 3. 2013

Vyberte si podle toho, co vás víc láká. Přitahují vás půvabná historická města? Pak vás zveme na velké městské slavnosti s průvody a originální zábavou. Líbí se vám české hrady a zámky? Proč tedy nebýt u toho, až se po zimě poprvé otevřou jejich dveře? Máme pro vás i překvapení v podobě zahájení sezony na jedné velmi zvláštní vojenské pevnosti a v oblíbené turistické rekreační oblasti. Takže kam se vydat dřív?

Většina českých hradů a zámků přivítá první návštěvníky během velikonočního víkendu. Už týden před Velikonocemi ale bude symbolicky odemčen hrad Křivoklát a zároveň bude tradičně zahájena turistická sezona oblasti Křivoklátska a Rakovnicka. Součástí slavnosti budou ochutnávky křivoklátského piva, medoviny, moštů, kávy a dalších regionálních produktů.

Kdo má rád divadlo, ten by se o Velikonocích měl vypravit na zámek Mnichovo Hradiště. Zámecké divadlo můžete navštívit v rámci běžných prohlídek, ale během prodlouženého víkendu se můžete navíc seznámit s jeho zákulisím a dobovou jevištní technikou. Pokud se sem nedostanete o Velikonocích, výjimečné prohlídky se budou opakovat ještě 18.4., 20.4. a 21.4.

REKLAMA

Rovněž během velikonočního víkendu, v sobotu 30. března, bude slavnostně zahájena turistická sezona v pevnosti Josefov. Pevnost s rozsáhlým systémem podzemních chodeb z konce 18. století se sice nikdy nezapojila do žádného boje, ale císaře Josefa II. přesto stála 10,5 milionu zlatých. Buďte u toho, až bude na bastionu vztyčen prapor, až pevnostním městem projde slavnostní průvod a na závěr budou slavnostně předány klíče od podzemí. Korunou oslav budou ukázky z dobové bitvy, která se vlastně v Josefově nikdy nekonala.

Kdo má rád vodu, lodě a léto, může být v sobotu 18. května svědkem zahájení letní turistické sezóny na Lipně. Kromě bohatého doprovodného programu se soutěžemi pro malé i velké se můžete těšit i na strhující závod dračích lodí, určený pro širokou veřejnost. Závodit nebo se přijít podívat může úplně každý. Podmínkou účasti je sestavení posádky dvaceti pádlujících, bubeníka a kormidelníka, v každé však musí pádlovat minimálně čtyři ženy. Je jedno, zda se dají dohromady kolegové z jedné firmy, parta přátel, sportovní klub, velká rodina nebo obyvatelé stejné obce – všichni mohou bojovat o titul dračích králů Lipenské přehrady!

O víkendu 18. a 19. května 2013 se odehraje Cipískoviště, slavnostní zahájení letní turistické sezóny v Písku, u kterého kromě divadel, koncertů a prohlídek muzea či historické elektrárny už několik let nesmí chybět hrátky s pískem. Nábřeží řeky Otavy ozdobí galerie obřích a drobných pískových soch, kterou můžete po libosti doplňovat vlastními díly. Pokud to nestihnete v květnu, nezoufejte! Sochy zůstanou u řeky Otavy k vidění i během léta, dokud je nezničí déšť a vítr.

K městům, která mají o příliv nadšených návštěvníků postaráno celý rok, patří Kutná Hora. Přesto i tady každý rok chystají velkolepé zahájení letní turistické sezony; to letošní se koná 22. a 23. června. Má podobu působivé gotické slavnosti s historickými průvody, jarmarky, rytířským turnajem, hudbou a tancem. Královské stříbření Kutné Hory dokonce můžete prožít stylově v historických kostýmech – a věřte, že pak si báječnou středověkou atmosféru užijete dvojnásobně!

Interneotvé stránky: http://www.kudyznudy.cz

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA