REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 5.6. a svátek má Dobroslav

Za relaxem a na vyhlídku do Karlových Varů

Hotel Thermal je jednou z dominant a symbolů města, zejména během Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary, který město každým rokem hostí. Pohodovou atmosféru anglického parku s několika sochami a jezírkem si můžete vychutnat v blízkých Dvořákových sadech.

Lázeňský hotel Thermal

Hotel s kongresovým centrem a bazénem vznikl v roce 1977. Tento moderní hotel byl postaven v historické zástavbě, proto byl odjakživa trnem v oku místním obyvatelům. Až po dlouhých letech ho místní vzali na milost a byl, podobně jako pařížská Eifellova věž, konečně akceptován. Hotel má deset pater, 273 pokojů a několik restaurací. Nabízí tradiční lázeňskou léčbu a celou řadu dalších léčebných či relaxačních programů. Hotel poskytuje komplexní lázeňskou léčbu. Pro balneologické procedury je využívána vřídelní voda. V budově hotelu najdete restauraci, Film Café a letní terasu. Součástí hotelu je nový balneoprovoz s vnitřním bazénem, vířivkou, fitness, Kneippův chodník, suchá finská sauna, infrakabina a parní lázeň. Hotel Thermal se pyšní největším kongresovým centrem v západních Čechách. V areálu hotelu jsou návštěvníkům k dispozici podzemní garáže, parkoviště, kasino, kadeřnictví, pedikúra či manikúra.

Dvořákovy sady

Naleznete je na začátku lázeňské zóny na cestě mezi hotelem Thermal a Sadovou kolonádou. Park je pojmenován po slavném českém hudebním skladateli světového formátu – po Antonínu Dvořákovi, který zde má také sochu. Na cestičkách ve Dvořákových sadech si můžete užít příjemnou procházku nebo si třeba můžete zahrát hru petanque. Na chodníku, který lemuje park, můžete převážně v letní sezoně spatřit pouliční umělce, například malíře, karikaturisty, mimy, hudebníky atd.

REKLAMA

Vyhlídka Karla IV.

Pseudogotická vyhlídka Karla IV. pochází z roku 1877. Při výšlapu musíte vystoupat po točitém schodišti a zdolat 79 schodů. Pak už se jen stačí rozhlédnout do krajiny a pokochat se krásným výhledem. Vyhlídka Karla IV. nabízí krásné výhledy ze dvou výškových úrovní. Vyhlídku můžete navštívit po celý rok, v každou denní i noční hodinu. Rozhledna je totiž volně přístupná veřejnosti. K vyhlídce Karla IV. se můžete dostat lanovkou od Grandhotelu Pupp. Vystoupit můžete i v mezistanici Jelení skok, a pak se vydat po žluté, směrem k Poštovnímu Dvoru. Během cesty vás nasměrují ukazatele.

Zdroj a více informací naleznete na: www.karlovy-vary.cz

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA