REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 4.6. a svátek má Dalibor

Za dobrým pivem? Do Plzně!

Zavřete oči a představte si pořádně orosený půllitr s uchem, který se pomalu plní zlatavým mokem s krásně naducanou pěnou… Máte žízeň? Výborně! Míříme totiž na výlet do Plzně!

 

Plzeňská dvanáctka je pojem nejen v Čechách, ale i ve světě. Za návštěvu v Plzni ovšem nestojí pouze pivovar. Plzeň může nabídnout mnohem více! Nejmenší návštěvníci ocení Zoo s Dinoparkem. Pro zvídavou mládež doporučujeme Techmania Science centrum. Pro starší a pokročilé může být zajímavý výlet po stopách historie, ať už jde o připomenutí osudů židovského obyvatelstva v místní synagoze či o památku osvobození Plzně americkou armádou. Ve výčtu památek by neměla chybět katedrála sv. Bartoloměje s nejvyšší kostelní věží v České republice a nádherným výhledem na Šumavu a Český les. Je ozdobou náměstí a rozhodně ji nemůžete minout.

REKLAMA

Během putování městem můžete zaslechnout zvuk podkov na kamenné dlažbě. Nelekněte se, to jen zdejší pivovarští koně rozvážejí pivo do hospod v centru města. Určitě některou z nich navštivte a nevynechte alespoň jedno pivo na dobrou noc. Po dobrém večeři a pití již zbývá rezervovat některý z hotelů či penzionů pro rodiny a příjemně si odpočinout.

Interneotvé stránky: http://https://www.penzion.cz/plzensko/

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA