REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 4.6. a svátek má Dalibor

Z ostravské vyhlídkové věže vběhnete do parku, a pak hupsnete do vodního světa

Funkcionalistická budova Nové radnice vám umožní porozhlédnout se po Ostravě, celém regionu nebo i za hranice naší republiky. Najdete tu téměř ikonické věžní hodiny, jehož ciferník má v průměru 3,5 metru. Hned za radnicí proudí řeka Ostravice a vedle ní se nachází krásný rozhlehlý park Komenského sady, kde si můžete užít příjemnou procházku.

Vyhlídková věž Nové radnice

Najdete tu vyhlídkovou terasu ve výšce 73 metrů, ze které se vám naskytne pohled na Slezskou i Moravskou Ostravu, spatříte Přívoz, Mariánské Hory, Vítkovice a Porubu.

Nová radnice není zase tak nová, byla dostavěna již v roce 1930. Svým názvem se tak odlišuje od radnice Staré, která pochází z 15. století, a ve které v současnosti sídlí Ostravské muzeum. Nová radnice je největším radničním komplexem u nás. Konstrukce Vyhlídkové věže váží 155 tun a celá rozhledna měří 85,6 metru. Nahoru se dostanete rychlovýtahem. Celá radnice stojí na unikátní železobetonové žebrované desce, v celé budově radnice je velmi zřetelný funkcionalistický styl.

REKLAMA

Komenského sady

Komenského sady jsou centrálním městským parkem v samém srdci Ostravy, patří k největším městským parkům u nás, má rozlohu okolo 30 hektarů. Chvilkama se zde budete cítit tak trochu jako v západní metropoli. Děti zde jezdí na kolech, mladí lidé si užívají piknik, na mole u řeky se cvičí jóga. Můžete si zde udělat parádní procházku nádhernou lipovou alejí. Najdete zde také místo pro výběh vašich čtyřnohých psích miláčků. Kromě chodníků pro pěší je zde také cyklostezka a dráha pro in-line bruslaře, na své si zde přijdou také ti nejmenší návštěvníci, pro které je zde připraveno dětské hřiště.

Vodní svět Sareza

Nedaleko parku se nachází areál Vodní svět!!!,místními nazýván Čapkárna. Areál disponuje vnitřní částí s celoročně provozovaným bazénovým centrem, plaveckým bazénem, vodní jeskyní, skákacím prknem, 100 metrů dlouhým tobogánem a dětským brouzdalištěm. Naleznete zde také wellness centrum s parní kabinou, saunou a můžete si zde také zkusit Kneippův chodník, hydromasážní vany, sluneční louku, k dispozici jsou vám zde vyhřívaná lehátka a masérna, relaxační a ochlazovací bazén, solária. Najdete tu také parní lázně, finskou saunu a také fitness centrum. Nachází se zde venkovní sezónní areál nabízející široké vyžití pro všechny kategorie návštěvníků. Najdete zde 25 metrů dlouhý plavecká bazén se 100 metru dlouhým tobogánem, dlouhou skluzavkou, spousty vodních atrakcí a hřiště na beach volejbal.

Areál vám poskytne široké spektrum služeb a volnočasových aktivit, přijďte si tedy zasportovat a odpočinout.

Zdroj a více informací naleznete na: www.ostravainfo.cz, www.sareza.cz

REKLAMA

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA