Z děčínské ZOO rovnou na zámek s romantickou zahradou

Děčínská zoologická zahrada díky svému umístění v lesoparku patří k nejunikátnějším zařízením tohoto typu u nás. Zámek Děčín se tyčí na pravém břehu Labe, při jeho návštěvě nezapomeňte navštívit Růžovou zahradu s překrásně kvetoucími růžemi a projít se po zámecké zahradě, kde spatříte pávy. Toto místo je opravdu kouzelné.

Děčínská ZOO

Nabídne vám netradiční pohled do světa zvířat, kde si vás získají mohutní medvědi kamčatští v přírodním výběhu, a také na vás jistě zapůsobí takin indický. Zdejším lákadlem jsou zábavné hry pro děti i dospělé. Zoologická zahrada zde byla otevřena roku 1949, v současnosti se v ní chová okolo 450 kusů zvířat ve více než 150 druzích. Mají zde snahu o chov vzácných a málo známých druhů zvířat, se kterými se v naší zemi jinde nesetkáte. Rajské ostrovy jsou oddělenou expozicí děčínské ZOO, kterou naleznete v centru města. Vznikla na místě bývalé Noční ZOO zvané Sulawesi. Návštěvníkům zde poskytnou jedinečný pohled na vybrané světové oblasti a druhy živočichů a rostlin. Najdete zde tzv. ZooKlub, což je klubová místnost se stylizovaným nábytkem sloužící pro setkávání milovníků přírody i cestování. Pořádají se zde besedy a výstavy.

Zámek Děčín

Přístupová cesta k zámku je asi 300 metrů dlouhá a kuriozitou je, že je ze dvou třetin vykutaná přímo do skály. Zámek vám nabídne několik prohlídkových okruhů: Zlatá léta děčínského zámku, Návštěva u knížete Františka Thuna nebo Barokní perly zámku. Naleznete zde také výstavu historických kočárků a Děčínské hodinárium. Jedním z nejkrásnějších míst je Růžová zahrada. Název Růžová zahrada se začal používat až v 19. století, kdy zde vzniklo jedno z nejznámějších rosarií v habsburské monarchii. Kombinují se zde výjimečné barokní architektury s krásou rozkvetlých růží. Prostor zahrady z jedné strany ohraničuje sala terrena s dochovanou freskovou výmalbou ze 17. století. Z druhé strany vznosný gloriet zdobený galerií barokních soch.

Aquapark Děčín

Naleznete zde širokou paletu vodní zábavy pro všechny milovníky vody všech věkových kategorií. Najdete zde krytý i venkovní bazén, vířivky, bazén vodních atrakcí, tři tobogány a welness centrum s masážemi.  V areálu se také nachází venkovní sportoviště, aquahotel, dětský koutek a restaurace. Vše hezky na jednom místě, určitě si tu užijete mnoho zábavy.

Zdroj a více informací naleznete na: www.idecin.cz, www.aquaparkdecin.cz

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu