Westernové městečko Šiklův mlým

„Hombré, chyťte se hvězd a litujte svých hříchů! Mé kolty visí proklatě nízko…!“ Jste-li vyznávači kovbojského způsobu života, prašných cest, koní a mexických fazolí, tak tuto větu můžete uslyšet právě ve Westernovém městečku Šiklův Mlýn. Dostat se tam je poněkud složitější, protože leží skutečně uprostřed „pustin a koňských pastvin“, ale jakmile tam jednou jste, stojí to opravdu za to. Mestečko leží uprostřed pomyslného kruhu obcí Zvole nad Pernštejnem, Olešinky, Mirošov a Blažkov.
V Šiklově Mlýně můžeme nalézt Rodeo Arénu, za pomoci půjčovny kostýmů se můžeme převtělit do kovboje, indiána, krásné lady či lehké děvy. Klasický Saloon, kde je zakázáno mířit na pianistu (hraje-li právě) či vrchního (mohl by se přepočítat) nabízí občerstvení, je zde i zastávka vlaku společnosti Union Pacifik, dále různé obchůdky, bez kterých by život na Divokém Západě byl složitější a samozřejmě několik míst, kde se návštěvník může pohodlně občerstvit, ať je to již zmíněný Saloon či přilehlá Mexická restaurace nebo Bar u Hrobníka. Život indiánů ukáže indiánská vesnice na dohled městečka.
Veškerý program a scénky se odehrávají v Rodeo Aréně 17000cca kapacitou diváku nebo v Amfiteátru s 3000 cca kapacitoudiváků. Hlavní sezónou Šiklova Mlýna jsou letní prázdniny a každý víkend zde probíhají rozmanité akce, kterými vrcholí celý předchozí týden. Jsou to například Velký taneční festival (Americký týden), Velká taneční show, Noční ohňová show se Starobrnem, Rodeo, OFF-ROAD DAYS,Rodina + HOBBY DAYS, Starobrno show či Farmář roku se Starobrnem.Otevřeno je od prvního do posledního prázdninového dne (většinou od 10 do 18 hodin dle počasí) a program pro návštěvníky, tedy westernová show, dvakrát westernové akční divadlo se spoustou pyrotechnických efektů, přehlídka dobového oblečení a spodního prádla, je každý den mimo pondělí. Šiklův Mlýn nabízí mnoho atrakcí, je to třeba okružní jízda vláčkem Union Pacific, projížďka dobovým kočárem s koňským spřežením, jízda na čtyřkolce v OFF-ROAD zóně, paintball, možnost vyzkoušet si rýžování zlata a v neposlední řadě také jízdu na koni.

Interneotvé stránky: http://www.western.cz

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu