REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 28.9. a svátek má Václav

Výstaviště Praha vám poskytne různorodou zábavu

Výstaviště Praha Holešovice je jedinečný prostor nabízející široké spektrum vyžití. Výstaviště nyní prochází zásadní proměnou na moderní společensko-kulturní areál s řadou volnočasových aktivit. Legendární Matějskou pouť můžete každoročně navštívit na Výstavišti zhruba od začátku března do poloviny dubna. Určitě se zastavte v Zoo Mořský svět, kde na stálé expozici mořských či sladkovodních ryb a jiných živočichů uvidíte celkem 360 druhů.

Výstaviště Praha Holešovice

Areál o rozloze 36 ha slouží k pořádání různých událostí, výstav, koncertů a dalších kulturních akcí. Dominantou areálu je secesní Průmyslový palác. Naleznete zde také Lapidárium Národního muzea, Moderní galerii Akademie výtvarných umění, Goja Music Hall, Křižíkovy pavilony, Křižíkovu světelnou fontánu, Maroldovo Panorama bitvy u Lipan, Malou sportovní halu, prostory Bohemia či akvárium Mořský svět. Severní část areálu je tvořena rozsáhlým parkem kde bylo postaveno fitness a workout hřiště, lanové hřiště pro děti, největší parkourové hřiště v ČR, skateplaza pro milovníky kolečkových sportů, zázemí dětského cykloparku nebo také veřejné elektrické grily. Naleznete zde dále plavecký bazén a v zimních měsících si můžete přijít zabruslit do kryté sportovní haly. Areál se hlavní město Praha snaží neustále zvelebovat, připravilo dlouhodobou koncepci rozvoje.

Matějská pouť

Historie Matějské pouti je v Národní knihovně datována od roku 1595. Původní poutě byly v okolí kostelíka v blízkosti Hanspaulky, ale prostranství bylo malé, a tak se pouť přesunula k Vítěznému náměstí (tzv. Kulaťák), a pak ještě dál, až k nynější stanici metra Hradčanská. V dalších letech se konala v různých lokalitách Prahy a v roce 1963 se pouť přesunula ke Stromovce do areálu Výstaviště Praha Holešovice.

REKLAMA

Můžete si zde vyzkoušet desítky domácích i zahraničních atrakcí. Mezi nejznámější patří obří ruské kolo, trojpatrový strašidelný zámek, dům smíchu, řetízkový kolotoč vysoký 50 metrů, centrifuga, bezpočet houpaček a skákacích hradů, staročeská střelnice či stále vyhledávané a oblíbené autodromy. Nechybí zde stánky s rychlým občerstvením či stánky se sladkostmi odkud si téměř každý návštěvník odveze oblíbené perníkové srdce. 
Aportal.cz píše kdy bude Matějská pouť 2023.     

Mořský svět

Uvnitř mořského světa najdete celkem 60 akvárií, největší nádrž má objem 100 000 litrů a přebývají v něm žraloci. Dále si zde můžete prohlédnout rejnoky, murény, perutýny a například i ostrorepy. Lákadlem je i 25 metrů dlouhá korálová jeskyně s akvárii ve skále, která jsou domovem především pro živočichy z Jižní Ameriky. Dále zde naleznete unikátní průhlednou nádrž se sladkou vodou o objemu 27 000 litrů, kde žijí vrubozubci, plodožravé piraně, vodní želvy a mnoho dalších druhů. Mořský svět disponuje i podlahovou projekcí, která reaguje na pohyb a nabízí efekty, které potěší nejen nejmenší návštěvníky.

Mořské Zoo je přístupné po celý rok.

Zdroj a více informací najdete na: www.navystavisti.cz

REKLAMA

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA