REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 28.9. a svátek má Václav

Výstava ŠANGRI-LA, Hledání ztraceného ráje!

Expozice představuje magickou cestu za bájným údolím věčného štěstí Šangri-la, skrytým hluboko v Himálaji. Touha nalézt ztracený ráj je stará jako lidstvo samo. Ze všech bájí světa se nejdéle traduje příběh o pozemském ráji nedotčeném časem ani smrtí. Snová země má nespočet zajímavých jmen. Nejkrásnější je Šangri-la.
Vydejte se na cestu, která nikdy nekončí. K místu, které možná neexistuje. Je Šangri-la údolí, oblast nebo jen krásné pábení? Odpověď možná najdete na výstavě.

Výstava se snaží návštěvníkům přiblížit země pod magickým Himálajem ve své fantastické barevnosti. Provádí unikátními kulturami i odlišnými vegetačními zónami. Věnuje se nejvyšším horám světa i zajímavému životu pod nimi. Odhaluje neuvěřitelnou pestrost exotických zemí…

V sekci Nepál se nachází chrám s jedinou živou bohyní světa – tajemnou Kumárí. Zamává ze svého vyřezávaného okna právě vám? Nevárské dřevořezby z Údolí dřevěných chrámů jsou nejvyhlášenější sběratelské kusy.

REKLAMA

Tibet dostává v expozici největší prostor. Na vlastní oči můžete vidět obří tibetské roury dunchen. Symboly kolo nauky, laně i pilíře vítězství gjalcchany reprezentují vítězné Buddhovo učení. Můžete zde roztočit obří modlitební mlýnek.

Bhútán, země zastaveného času. Dlouho nepřístupná země drží svá mystéria pod pokličkou izolace. Máte možnost její tajemná kouzla drobně poodhalit. Na světě není mnoho lidí, kteří tento opravdový ráj navštívili. Vy to můžete dokázat alespoň na chvíli a bez drahé letenky.  

Barevná Indie je pestrou mozaikou vjemů. Rušná indická ulice přináší kakofonii barev, zvuků i vůní. Až z hlavního města Indie dorazila opravdová rikša. Navštívit zde můžete exotického zubaře, holiče, žehliče šatů a další. V jídelničce útočí na chuťové pohárky pec tandori s křehkými plackami roti i čapati. Interaktivní efekt posiluje ašram, spalovací obřadní gháty mrtvých na bambusových nosítkách.

Jeho Svatost dalajlama, slavný duchovní vůdce Tibetu, výstavu slavnostně otevíral v Bratislavě. Slíbil, že se vrátí…. Nejen on?

Autor výstavy: Rudolf Švaříček    
Pořádá: CK LIVINGSTONE     
Lokalita:Ostrava, výstaviště Černá louka, pavilon C, 1.patro
Otevírací doba:Úterý – neděle, vždy od 10:00 do 18:00 hodin; výstava trvá do 28.02.2013 
Vstupné:120,-Kč dospělí; 80,-Kč studenti a senioři; 60,-Kč děti
Info a rezervace: Lenka Tuzová, [email protected]
Web: www.livingstone.cz, www.sangri-la.cz

     

Interneotvé stránky: http://www.sangri-la.cz/

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA