REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 3.6. a svátek má Tamara

Vysočina představuje novinky pro nadcházející turistickou sezónu

Po stopách opatů a rabínů

Nová naučná stezka „Po stopách opatů a rabínů“ propojuje tři nejcennější památky v Třebíči – baziliku sv. Prokopa a židovské město se hřbitovem – zapsané do seznamu UNESCO. Stezka vznikla z praktické potřeby pomoci turistům s orientací v křivolakých a nepřehledných uličkách bývalého židovského ghetta. Za pomoci tištěného průvodce s orientačním plánkem a značek, které lemují trasu, teď snadno trefíte z Karlova náměstí do židovské čtvrti, na židovský hřbitov i do zámeckého areálu. Pokud se navíc po absolvování trasy prokážete razítky ze všech tří informačních center, dostanete malý dárek jako upomínku na návštěvu města Třebíč.

Apartmán hraběte Haugwitze

Jedná se o osm zcela nově zpřístupněných místností v přízemí jižního křídla státního zámku Náměšť nad Oslavou.  Pro interiérovou instalaci bylo zvoleno období posledních majitelů zámku hraběte Jindřicha Haugwitze a jeho ženy Alice.
Apartmán zahrnuje předpokoj s koupelnou, malou jídelnu, hudební salon, ložnici a pracovnu hraběte, klubový a kulečníkový salon. V závěru trasy budete moci nahlédnout do koupelny, kterou nechala hraběnka Alice zbudovat pro svého manžela jako překvapení.

REKLAMA

Nová prohlídková trasa bude zpřístupněna od 1. 6. 2013. www.zamek-namest.cz

ZOO pěti kontinentů

Projekt „Zoo pěti kontinentů“ změní zásadním způsobem tvář zoologické zahrady v Jihlavě.

Největší stavební projekt v dějinách jihlavské zoo byl zahájen v listopadu 2011 a v průběhu čtyř let vyroste v areálu celá řada unikátních expozic, které představí nejen typické zástupce zvířat daného kontinentu, ale i jejich prostředí a život původních obyvatel.

V rámci tohoto projektu vznikly již expozice Austrálie a Africké Savany a během tohoto roku budou dokončeny Expozice afrických primátů, Expozice pro hyeny a Expozice pro asijské druhy zvířat.
Celý projekt pak uzavře stavba nového tropického pavilonu určeného především pro plazy, která bude dokončena v roce 2014. Více info na www.zoojihlava.cz

Inspirujte se na www.region-vysocina.cz, kde naleznete veškeré informace o turistické nabídce Kraje Vysočina, tipy na výlety, mapový portál či katalog ubytovacích zařízení.
Těšíme se na shledanou na Vysočině!

                          

Spolufinancováno Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj.

Interneotvé stránky: http://www.region-vysocina.cz/

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA