REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 23.9. a svátek má Berta

Vyškov je centrem různorodých aktivit

V původním gotickém hradu, který byl přestavěn na zámek, naleznete Muzeum Vyškovska. Dále se můžete vydat na dobrodružnou výpravu do druhohor do místního Dinoparku. Muzeum letecké a pozemní techniky, které se nachází v areálu starého vojenského letiště za Vyškovem, nadchne nejen milovníky vojenské techniky.

Zámek s Muzeem Vyškovska

Původně gotický hrad z 15. století byl za biskupa Karla z Lichtenštejna přestavěn podle projektu Giovanniho Pietra Tencally v letech 1665 až 1682.  V zámku v té době byla obrazárna a divadelní sál. V roce 1753 v zámku vypukl požár a od roku 1774 zde byla vojenská nemocnice. V roce 1928 byl zámek prodán zemi Moravskoslezské. V budově zámku je v současné době umístěno Muzeum Vyškovska, které nabízí k prohlídce 8 stálých expozic a další zajímavé výstavy. Muzeum disponuje sbírkami z oblasti historické, archeologické, národopisné a shromažďuje sbírku výtvarného umění. Známá je také rozsáhlá kolekce vyškovské lidové keramiky, jejíž výroba měla ve Vyškově své zázemí od počátku 18. století do roku 1945.

Zoopark a Dinopark

Od roku 1965 je ve městě Vyškov otevřen Zoopark, který je zaměřený na chov domácích a hospodářských zvířat z různých koutů světa. Součástí Zooparku je Dinopark a vyškovská hvězdárna v krásném přírodním prostředí Marchanického hájku. Dinopark a Zoopark vám umožní poznat dávno vyhynulé druhohorní obry a současnou faunu se zaměřením na domácí domestikovaná zvířata. Dinopark odkrývá dosud nepoznaný svět dinosaurů, nalézá se v půvabném lesoparku. Uvidíte zde desítky modelů v životních velikostech, 4D Kino s panoramatickým filmem, ojedinělou visutou lanovou dráhu DinoBike, která vám umožní pohled na Dinopark z ptačí perspektivy a mnoho dalšího. Děti se zde zabaví a zároveň si odnesou nové znalosti o historii naší planety. Ze zooparku a zpět vás zdarma převeze unikátní silniční vláček DinoExpres.

REKLAMA

Muzeum letecké a pozemní techniky

Zajímavou expozici vytvořila a spravuje Nadace Letecké historické společnosti ve spolupráci s Armádou ČR. Na počátku expozice obsahovala 1 vrtulník, 2 letouny a výstavu fragmentů letounů sestřelených za 2. světové války. V současné době se má rozlohu několika hektarů, patří k největším expozicím svého druhu v Čechách. Exponáty letecké a vojenské techniky jsou nashromážděny z různých vojenských útvarů. Můžete zde vidět stíhací, bombardovací, transportní a průzkumná letadla, vrtulníky, letecké motory, vojenskou bojovou i přepravní techniku, dělostřelecké zbraně, protiletadlové zbraně a mnoho dalších. Nejstarší exponáty muzea představují vraky a části letounů havarovaných během 2. světové války. Jsou to např. Messerschmitt Bf-109, Focke Wulf FW-190, Wellington B Mk.-X, B-17, Iljušin IL-2, IL-10 a další.

Zdroj a více informací najdete na: www.vyskov-mesto.cz

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA