REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 9.6. a svátek má Stanislava

Vydejte se za hnědáskem do západních Čech

Že jste o hnědáskovi ještě neslyšeli? Není divu. Hnědásek chrastavcový patří ke kriticky ohroženým druhům v celé Evropě. A právě tento druh si oblíbil krásné louky u Mariánských Lázní. Pokud se chcete s tímto vzácných motýlem seznámit, vydejte se naučnou stezkou Cech Svatého Víta, kterou v této krásné lokalitě vybudoval Český svaz ochránců přírody (ČSOP) díky programu NET4GAS Blíž přírodě.

Celkem 1,5 km dlouhá naučná stezka vede místy, na kterých bývalé vojenské cvičiště paradoxně vytvořilo unikátní přírodní podmínky. Území u obce Trstěnice se proto vyhlásilo za přechodně chráněné a roku 2011 se zde vybudovala naučná stezka. ČSOP s podporou společnosti NET4GAS postavil dřevěné chodníky, altány nebo bivakovací srub. Vše doplnil devíti informačními cedulemi, na kterých se návštěvníci dočtou zajímavé informace o vzácných, ohrožených i běžnějších druzích rostlin a živočichů.

Navíc v měsících květnu a červnu můžete na zelených loukách spatřit nejen vzácného hnědáska, ale také spoustu druhů orchidejí. Proto neváhejte a vydejte se na naučnou stezku Cech Sv. Víta.

REKLAMA

Místo: Trstěnice, okres Cheb, Karlovarský kraj
GPS: N 49°55.83488', E 12°38.12852'

NET4GAS systematicky a dlouhodobě pomáhá projektům, pro které právě motto „Blíž přírodě“ znamená významnou součást trvale udržitelného rozvoje. Je dlouholetým generálním partnerem Českého svazu ochránců přírody, se kterým se podílí na zpřístupnění přírodně cenných lokalit veřejnosti. Často se jedná o místa s výskytem vzácných či ohrožených druhů flóry a fauny. Budují naučné stezky, pozorovatelny, informační tabule či interaktivní hrací prvky, které mají za cíl nejen přilákat veřejnost do přírody, ale zároveň vzbudit zájem o její ochranu a úctu k ní. Díky programu NET4GAS Blíž přírodě tak získají turisté skvělé tipy na výlety a dozvědí se o krásných místech, která by jinak zůstala zapomenuta.

Více informací i tipů na výlety najdete na www.blizprirode.cz.


Interneotvé stránky:

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA