REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 4.6. a svátek má Dalibor

Vydejte se do slunné Itálie navštívit ohromující památky

Itálie je překrásnou evropskou zemí, která je od České republiky vzdálena relativně blízko. Možná i proto je velkým lákadlem českých turistů. Tento stát nabízí hned několik úchvatných oblastí, kde si můžete užívat relaxace, odpočinku, slunění, ale také nezapomenutelného poznávání. Itálie má zkrátka mnohé co nabídnout.

Udělejte si výlet do Benátek

Při plánování dovolené v Itálii se vám rozhodně hodí průvodce po Benátkách. Právě tam mohou směřovat vaše první kroky. Místo, kde se pravidelně koná Benátský festival, stojí významná Bazilika svatého Marka a nachází se Dožecí palác. Zrovna tam si můžete užít romantických chvil při projížďkách na gondole.

Je však pravdou, že Benátkami Itálie dozajista nekončí. Co takhle hlavní město oblasti Lombardie? Jestliže nevíte, co navštívit v Milánu, rádi vám to prozradíme. Na své si určitě přijdou milovníci ohromující architektury. Dokazuje to Milánský dóm, La Scala, Bazilika svatého Ambrože, Galerie Viktora Emanuela II. a mnohé další stavby.

REKLAMA

Nakonec si pro vás necháme ještě jednu pomyslnou perlu Itálie. Mnohé z vás totiž okouzlí i Neapol, a to svou jedinečnou atmosférou a temperamentem. Právě v tomto prostředí se nachází Castelo Nuovo, Královský palác, San Domenico Maggione a Basilica di San Francesco di Paola. Místa, která si velice brzy oblíbíte.

Praktický průvodce po Itálii

Jestliže jsou vám výše uvedené informace málo a toužíte po dalším poznávání italských regionů, potom vám bude nápomocen cestovatelský portál cKlub.cz. Právě ten je velkou zásobárnou libovolných zájezdů, ale hlavně průvodců do nejrůznějších světových destinací, včetně Itálie a jejích významných míst. Právě tam se dočtete rady a zkušenosti ostatních cestovatelů, jež vám přijdou vhod.

Poznejte opravdovou tvář Itálie a buďte na tento nezapomenutelný zážitek dostatečně připraveni.

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA