Notice: Trying to get property 'name' of non-object in /var/www/vhosts/vyletnik.cz/httpdocs/vyletnik2021/wp-content/themes/vyletnik/app/helpers.php on line 1830

Notice: Trying to get property 'slug' of non-object in /var/www/vhosts/vyletnik.cz/httpdocs/vyletnik2021/wp-content/themes/vyletnik/app/helpers.php on line 1832
Vodní elektrárny Vydra a Čeňkova pila - Informační centrum » Tipy na výlet
REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 5.6. a svátek má Dobroslav

Vodní elektrárny Vydra a Čeňkova pila – Informační centrum

Vodní elektrárny Vydra a Čeňkova pila

Vodní elektrárna Čeňkova pila, Rejštejn - Svojše, Česko, Zobrazit na mapě

Na co se můžete těšit?

Zpestřete si toulky Šumavou návštěvou hned dvou vodních elektráren – Vydry a Čeňkovy pily. Mohlo by se zdát, že tyto dva široko daleko nejvyhledávanější turistické cíle jsou dnes už jen zajímavou technickou památkou. Opak je ale pravdou! Obě elektrárny stále věrně slouží a dodávají elektřinu.

Prohlídka začíná v infocentru u elektrárny Vydra. Navštívíte expozici Šumavská energie, která funguje už více než 20 let a v sezóně každoročně přivítá okolo 6 tisíc návštěvníků. Těšit se můžete na modely, historické přístroje, tematické filmy, ale také pohled do strojovny elektrárny.

To nejlepší si ale necháme na konec. Nejoblíbenější částí prohlídky je návštěva malebné vodní elektrárny Čeňkova pila. K této dnes už národní technické památce, která stojí na svém místě od roku 1912, se dostanete desetiminutovou procházkou.

Exkurze jsou zdarma.

Vodní elektrárna Vydra a Čeňkova pila – Informační centrum Skupiny ČEZ

adresa: 341 92 Rejštejn

Všechny informace k prohlídkám najdete na Vydra a Čeňkova pila | Skupina ČEZ – O Společnosti (cez.cz)

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA