REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 25.9. a svátek má Zlata

Vemte rodinu na jarní výlet do ZOO

 

 

Jaro opět po dlouhém zimním období vybízí nejen k rodinným výletům do přírody. Ta je po zimě v rozpuku, celá rozkvetlá a s otevřenou náručí čeká na turistické nadšence. Pokud však nechcete s dětmi strávit celý den na túrách, zkuste některou z našich krásných ZOO.

REKLAMA

V Liberci na vás čeká nejstarší zoologická zahrada u nás, která byla založena v roce 1904. Mezi největší lákadla patří bezpochyby chov bílých tygrů, kteří jsou zde takovou raritou, že je podle nich pojmenovaný i zdejší hokejový klub. Dále se zde můžete těšit například na lachtany, žirafy, slony a dalších více než 150 druhů zvířat.

Pokud vaše kroky však míří trošku východněji, určitě vám doporučíme navštívit ZOO ve Dvoře Králové nad Labem. Ta je nejen jednou z nejznámějších zoologickou zahradou v České republice, navíc také se pyšní vlastním Safari. To je výjimečné zejména tím, že si ho můžete projet vlastním autem a na zvířata pobíhající po svých krásných výbězích můžete koukat opravdu z blízkosti. Tento Safari park je navíc možné navštívit i po setmění a pozorovat tak zvířata a jejich noční chování.

Za zmínku také určitě stojí nejzápadnější zoologická zahrada České republiky – Zoologická a botanická zahrada města Plzně. Ta, jak již vyplývá z jejího názvu, je sloučena v překrásný funkční celek s botanickou zahradou. Ať už si tedy vyberete jakoukoliv z vybraných zahrad nebo navštívíte jinou, určitě dětem i sobě uděláte velkou radost.

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA