REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 1.12. a svátek má Iva

Velká hra o poklad Karla IV. již 7. května!

700. výročí od narození Karla IV. se blíží mílovými kroky a v Čechách i na Moravě se to jen hemží akcemi, výstavami, přednáškami a všelijakými dalšími připomínkovými akcemi, které nám mají přiblížit našeho největšího panovníka Karla IV., známého také jako Otec vlasti.

Národní Pokladnice se rozhodla, že nebude pozadu a připravila pro všechny hravé povahy, které si chtějí  připomenout jednu z nejvýznamnějších postav našich dějin a uchovat si na toto významné výročí hodnotnou památku či vzpomínku,  krásnou hru o ještě krásnější ceny!

Jak bude hra probíhat?

Je to vlastně úplně snadné. Na území Prahy a v jejím okolí bude na místech, spjatých s životem Karla IV.  pečlivě uschováno 7 pokladů a Vaším úkolem bude je najít!

REKLAMA

Kdy a kde?

KDY?  Jedná se o jednodenní hru! Hra se bude konat v sobotu 7. května 2016 od 9 hodin!
KDE? V Praze a jejím blízkém okolí. Kde přesně Vám však nyní neprozradíme…tedy ano, prozradíme, ale až 7. května ráno, kdy se na www.pokladnice-minci.cz/hra objeví souřadnice 7 míst, kde budou poklady uschovány. Pokud už nyní tipujete, která místa by to mohla být, a chtěli byste se jít podívat, zda už tam na Vás poklady nečekají, rovnou Vás radši odradíme – protože, nečekají. Poklady budou uschovávány v tu samou chvíli, ve kterou budou odtajněny souřadnice.

Co pro Vás Karel IV. na pamětních místech zanechal?

Vzhledem k tomu, že se jedná o 700. výročí, poschováváme pro Vás symbolicky na 7 místech celkem 7 pokladů! Každý poklad bude obsahovat stříbrnou pamětní medaili, raženou právě k 700. výročí narození Karla IV. z ryzího stříbra, medaili s vyobrazením Svatováclavské koruny zušlechtěnou ryzím zlatem a stříbrem a do třetice kolorovanou cihličku se světově známou podobiznou Karla IV. od Jana Očka zušlechtěnou ryzím stříbrem. Všechny tři pamětní medaile jsou raženy leštěným razidlem, technikou díky které září leskem, jež jim dodává jedinečný luxusní vzhled.

Co když přijdu pozdě a poklad nenajdu?

… tak jste se alespoň hezky prošli a prohloubili sobě či svým ratolestem vědomosti z naší bohaté historie! Pokud Vás nyní Vaše rodina i tak nenávidí, bolí je nožičky a mají hlad, nevěšte hlavu, pořád máte šanci vyhrát! Na každém ze sedmi stanovišť bude totiž s pokladem uschován bloček s psací potřebou. Do bločku můžete zapsat svou emailovou adresu a Váš tip, kolik lidí nám svou emailovou adresu v bločcích, uložených na všech sedmi stanovišť, zanechá. Tři hráče, jejichž tip bude realitě nejblíže, čeká překrásný dárek! Tři uncové medaile z ryzího stříbra, každá v hodnotě 3 990 Kč! A proč jsou tak výjimečné? Protože právě tyhle medaile budou vyraženy 14. května, tedy pouze v jednom jediném dni – přesně 700 let od narození Karla IV.  Jejich světová limitace je pouhých 700 exemplářů. Motiv zpracoval známý medailér Vladimír Oppl, jehož podpis bude zdobit certifikát k medaili. Důvodů, proč se soutěže zúčastnit je tedy více než dost!

Tak nezapomeňte a 7. května se podívejte na www.pokladnice-minci.cz/hra, kde budou zveřejněny souřadnice, které Vás dovedou k velkému pokladu Karla IV.!

Interneotvé stránky: http://www.pokladnice-minci.cz/hra

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA