Ve Zlíně se vydejte na hrad, do muzea a odpočinout si můžete zaskočit do multifunkčního parku

Lákadlem na hradě Malenovice je zoologická expozice Zvířata na Zemi a člověk, která je rozdělena do tří hradních sálů. Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně je místem, které vás ohromí. Dozvíte se toho spousty o městě i o známém místním podnikateli. Neboť Baťa, to nebyly jen boty, zasahoval snad do všech odvětví — chemický průmysl, strojírenství, spotřební průmysl, stavebnictví, nic mu nebylo cizí.

Hrad Malenovice

Návštěvníci si zde mohou prohlédnout hrad včetně hradní věže a hradní hájenky. Na prohlídkovém okruhu můžete vidět malovaný sál s pozdně gotickou klenbou a dochovanými nápisy z 16. století nebo domácí kapli sv. Antonína Paduánského nebo třeba zbrojnici. Před hradem naleznete barokní hájenku, ve které se nachází expozice Dřevo, proutí, sláma. Hrad má upravené předhradí a prošel v posledních letech díky dotacím Zlínského kraje velkými opravami včetně opravy fasády a zajištění statiky objektu. V hradu se nacházejí archeologické a národopisné expozice Muzea jihovýchodní Moravy.

Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně

Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně pořádá nejrůznější akce, programy, dílny, výstavy a expozice. V budově někdejšího továrního areálu ve Zlíně můžete spatřit původní linku na výrobu obuvi a jedinečnou sbírku obuvi z celého světa. K vidění jsou zde loutky z večerníčku Krysáci nebo také vzducholoď z Vynálezu zkázy, které vznikly ve zdejších filmových ateliérech. V expozici cestovatelů Hanzelky a Zikmunda se nezapomeňte zastavit u známé Tatry, ve které objížděli svět. V Bartošově herně se zase pobavíte s příslovími a nářečím. Najdete zde informace z historie města i o podnikateli Baťovi. Dozvíte se věci, které se zdají až neuvěřitelné. Při návštěvě Zlína muzeum určitě nevynechejte.

Centrální park Jižní Svahy

Park o rozloze 11 hektarů je spojnicí mezi bytovou zástavbou a lesem. Naleznete zde několik dětských hřišť a hřišť pro různá cvičení. Dále odpočinkovou klidovou zónu s lehátky, tenisový kurt, hřiště na fotbal, basketbalové hřiště, komunitní zeleninovou zahradu nebo třeba hřiště pro psy. Kromě mnoha sportovišť se zde nachází také parková část s řadou květinových záhonů a travnatých ploch s dřevinami. Naleznete zde lanovou pyramidy a lezeckou stěnu. Horkou novinkou je nově vystavěný biotop s vodními a pobřežními rostlinami o rozloze 1 000 m2. S biotopem bylo zpřístupněno i nové pétanque hřiště. Každý si zde najde to své.

Zdroj a více informací naleznete na: www.ic-zlin.cz, www.muzeum-zlin.cz

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu