REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 4.6. a svátek má Dalibor

V Zoo Liberec celé léto komentované prohlídky

Zoologická zahrada v Liberci byla založena v roce 1904. Na svou 116. letní sezónu připravila pro své návštěvníky komentované prohlídky. Připraveno je 10 zkušených průvodců, kteří všem zájemcům ozvláštní výlet do zahrady informacemi ze zázemí a zákulisí zoo nebo upozorní na nové přírůstky.

V Liberci se letos narodila spousta mláďat – po rozšíření počtů u nyal nížinných, buvolců běločelých, sambarů skvrnitých, mravenečníka tříprstého nebo u orlosupa bradatého na začátku roku se v průběhu jara rozšířily počty zvířat i u další desítky druhů. Jak je v tomto období typické, nejvíce mláďat přibylo na úseku kopytníků a dravých ptáků, kde se po orlosupovi podařilo úspěšně odchovat i vzácné orly nejmenší, orly jestřábí a čimanga horská. Malá ptáčata dravců sice zůstávají se svými rodiči v zázemí zahrady, ale ostatní mláďata jsou v příslušných expozicích samozřejmě k vidění.

Komentované prohlídky probíhají každý všední den v 10 nebo ve 14 hodin, podmínkou je zaplacení příplatku 60 Kč k běžné ceně vstupenky. Je možná i předběžná rezervace termínu prohlídky pomocí formuláře na webu zoo www.zooliberec.cz. Kapacita prohlídek je omezená, jeden průvodce zvládne maximálně 15 osob. Akce je vhodná pro všechny od sedmi do 100 let a trvá přibližně 1,5 hodiny. Za tuto dobu se s průvodcem zastavíte u těch nejzajímavějších zvířat, projdete cca 2/3 areálu. Zbývající část zoo si pak prohlédnete individuálně. 

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA