V Rožnově pod Radhoštěm naleznete aktivní odpočinek se spoustou zábavy a adrenalinu

Jurkovičova rozhledna se nalézá na okraji Rožnova pod Radhoštěm, naskytnou se vám z ní krásné výhledy. Gibon park je místem vhodným pro aktivní odpočinek spojený a adrenalinovými zážitky v příjemném prostředí lesoparku uvnitř města.

Jurkovičova rozhledna

Rozhledna byla postavena roku 2011, o rok později proběhlo její slavnostní otevření. Betonová podezdívka je obložena kamenem, na dřevěnou část bylo použito dřevo buku, smrku a jedle. Kvůli výhledu musela být vykácena část vzrostlých stromů. Z rozhledny je vidět část obce Hutisko, obec Vigantice, rožnovské části Hážovice, Tylovice, Kramolišov, centrum Rožnova, část Rožnova za řekou Bečvou, obce v západní části Rožnovské brázdy a větší část Valašského muzea v přírodě.

Gibon park — zábavní centrum

Nabízíme adrenalinový zážitek a zábavu všem, kteří si chtějí procvičit svou fyzickou kondici, ověřit zdatnost, zručnost a posílit svou odvahu a psychickou odolnost. Nejoblíbenější atrakcí zde je lanová dráha. Naleznete zde 30 překážek, které jsou zavěšeny na lanech mezi stromy ve výšce 2 až 6 metrů nad zemí. Myslí tu zde i na nejmenší, v parku naleznete také dětské lanové centrum Giboňáček, jehož překážky jsou umístěné ve výšce 1,5 metru nad zemí. Pod nimi jsou instalovány jistící sítě.

Ledová galerie Ledové Království

V roce 1998 akademická sochařka Dagmar Hrabalová – Smetanová, spolu s manželem zorganizovala první ročník sochařského symposia. Bylo pojmenováno Sněhové království. Z tohoto symposia se časem vyvinulo Ledové království. Jedná se o jedinečnou výstavu, která je v provozu v zimních i v letních měsících. V galerii je trvale udržovaná teplota kolem -5 °C, takže svetr s sebou. Pokud zapomenete, nevadí, mohou vám zde zapůjčit termoochranu proti prochladnutí.

Můžete si zde prohlédnout výstavu na téma Co mám na srdci a v srdci nebo Madonu s dítětem či Zámek sněhové královny. Uvidíte Poslední večeři od Leonarda da Vinci nebo Anděla. Čeká zde na vás také Ledový trůn, na kterém se můžete vyfotit. Návštěvou tohoto místa získáte opravdu nezapomenutelný zážitek.

Zdroj a více informací naleznete na: www.gibon-park.cz, cs.wikipedia.org, www.ledovekralovstvi.cz

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu