Notice: Trying to get property 'name' of non-object in /var/www/vhosts/vyletnik.cz/httpdocs/vyletnik2021/wp-content/themes/vyletnik/app/helpers.php on line 1830

Notice: Trying to get property 'slug' of non-object in /var/www/vhosts/vyletnik.cz/httpdocs/vyletnik2021/wp-content/themes/vyletnik/app/helpers.php on line 1832
V Protivíně si přijdou na své děti i jejich rodiče » Tipy na výlet
REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 9.6. a svátek má Stanislava

V Protivíně si přijdou na své děti i jejich rodiče

V pivním městě je toho mnoho k vidění, tentokrát vás však kromě lákání k lahodnému moku budeme vábit také do ojedinělé krokodýlí zoo či do pohádkové kovárny kde můžete potěšit své ratolesti. Jen možná pořadí pro návštěvu těchto tří míst doporučujeme opačné…

Pivovar Protivín

První zmínky o protivínském pivovaru se datují k roku 1540. Pivovar patřil k nejvýznamnějším v Čechách. V roce 1711 přešel do vlastnictví rodu Schwarzenbergů, kdy byla také v pivovaru vybudována unikátní varna s měděnými kotli, včetně atypické mladinové pánve ve tvaru čtverce, ve kterých se pivo vaří dodnes. Jméno získalo pivo díky překrásné trojité platanové aleji lemující příjezd k pivovarské bráně. Pivo vzniká z kvalitní jihočeské vody z vlastních studní.

Pivovar vyrábí tyto piva: pivo světlé výčepní, světlý ležák Jedenáct a Premium, tmavý ležák Granát, světlý speciál Prácheňská perla, Platan Linie se sníženým obsahem cukru a Platan Alcohol Free. Jako speciální druh vyrábí světlý speciál Schwarzenberské Knížecí 21.

REKLAMA

Exkurzi je nutné dohodnout předem.

Pohádková kovárna Selibov

Děti, ale ani dospělí se zde opravdu nenudí, zábava se najde v celém areálu, za každého počasí, aktivity probíhají venku i vevnitř. Nečekejte však nic velikého, je to malá dětská atrakce, kde si děti procvičí své znalosti z dětských pohádek. Víla má úžasný individuální přístup ke každému malému návštěvníkovi a po splnění úkolů čeká děti i odměna. Za kovárnou čeká další dětský ráj v podobě malého statku s osly, bludištěm a úžasnou čertíci s karkulkou u kterých si můžete koupit občerstvení a namalovat krásné masky. Je zde také stezka čápa Ferdinanda, pokud stezkou projdete, naleznete zde dvanáct pohádkových vyprávění o zajímavých místech v okolí. 

Výjimečný zážitek v krokodýlí Zoo Protivín

Velice zajímavá a unikátní zoo zaměřená na krokodýly. Návštěva krokodýlí farmy je opravdový zážitek, je tu k vidění mnoho druhů krokodýlů, a i několik druhů ryb. Připravte se na vysoké teploty a vzdušnou vlhkost v prostorách zoo. Jako bonus si můžete udělat foto s krokodýlem.

Součástí činnosti zoologické zahrady je vzdělávací, studijní a vědecká činnost. Tyto funkce v krokodýlí zoo jsou plněny v zoologickém muzeu, které vzniklo současně se zoo.

Zdroj a více informací najdete na: www.pivo-platan.cz, www.pohadkovakovarna.cz, krokodylizoo.cz

Rodinnevylety.cz – Kam s dětmi na výlet?

REKLAMA

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA