REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 23.9. a svátek má Berta

V okolí Uherského Hradiště narazíte na unikátní naučná místa, která stojí za návštěvu

Zajímalo by vás, jak se žilo před dávnými časy na Velké Moravě? Přijďte si vyzkoušet, jak bydleli lidé v 9. století, co si oblékali a co jedli. V Archeoskanzenu v Modré vám život v této době nastíní a dovolí vám poodhalit tajemství našich předků. V blízkosti archeoskanzenu se nalézá expozice sladkovodních ryb Živá voda. Tento vodní svět vám přiblíží krásu přírody. Nedaleko také naleznete KOVOZOO Staré Město, což je unikátní kovová ZOO. Že to zní šíleně? Přijďte na návštěvu, abyste tuto zajímavost mohli zhlédnout na vlastní oči.

Archeoskanzen Modrá

Archeoskanzen v Modré prezentuje opevněné sídliště z doby Velké Moravy. Vznikl na základě opravdových archeologických nálezů. Některé pocházejí přímo z místa, kde se skanzen vyskytuje. Přijďte si zblízka prohlédnout hradby opevnění, navštivte obydlí, dílny, hospodářské a církevní stavby včetně paláce biskupů a kostelíka svatého Jana. Jedná e o jedinečný zážitek.

Živá voda Modrá – botanická a sladkovodní expozice

V proskleném tunelu vás obklopí scenérie vodního světa. Naleznete zde naučnou zahradu, plnou rozmanitých bylin, keřů a stromů typických pro biotopy Bílých Karpat a Chřibských vrchů. V hlavní expoziční budově si budete moci prohlédnout sezonní interaktivní výstavy a malou expozici vodních ptáků. Můžete využít možnosti tvoření a her pro děti, čeká zde na vás výstava fotografií ryb. Jsou zde k vidění dvě podzemní patra s tunelem v hloubce 3,5 metru a průhledy do hlubiny. Lákadlem je také mokřadní tůň s rybami, obojživelníky a želvou bahenní. V rámci prohlídky je tu také možnost koupání v přírodním koupacím biotopu dočišťovaném rostlinami.

REKLAMA

KOVOZOO Staré Město

Areál KOVOZOO původně sloužil ke zcela jinému účelu. V roce 1867 zde byl založen cukrovar, který zde fungoval celých 130 let. Snaha KOVOZOO je ukázat malým i velkým návštěvníkům, že i ze zdánlivě nepotřebného odpadu mohou vznikat věci, které jsou nejen zajímavé, ale i dále užitečné. Cílem je spojení ponaučení se zábavou všem návštěvníkům. Kromě kovových zvířat zde můžete obdivovat také hojné množství exponátů průmyslové a hasičské techniky, mlátičky obilí, secí a žací stroje, fukary a další zemědělské stroje z dob našich předků. Zkrátka věci, které se z našeho života pomalu začaly vytrácet a skončily by pravděpodobně na smetišti. KOVOZOO jim ale vdechla nový život a jejich příběh tak může pokračovat.

Zdroj a více informací naleznete na: www.archeoskanzen.cz, zivavodamodra.cz, www.kovozoo.cz

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA