V Liberci na skok do pravěku a středověku

Liberecká výšina je romantická rozhledna v podobě středověkého hradu. Stavba měla představovat iluzi středověku. Ještě hlouběji do minulosti se můžete ponořit při návštěvě libereckého DinoParku. Není to zde jen o modelech dinosaurů v životních velikostech, ale také o zábavě, kterou zde naleznou malí i velcí.

Liberecká výšina

Romantická rozhledna s restaurací v podobě středověkého hradu byla postavena na popud Heinricha Liebiega na začátku 20. století podle návrhu Josefa Schmitze a Jakoba Schmeissnera. U této stavby byl použit stavební materiál ze zbořených norimberských staveb. Realizována byla Antonem Worfem v roce 1900. Objekt obsahoval mnohé z toho, co ke klasickému rytířskému sídlu patří. Přístup na místo poskytoval most vedoucí přes pomyslný hradní příkop. Kamennou bránou v hradbách se strážními domky by se vstupovalo na nádvoří. Mohutná věž, ke které byl přistavěn palác s vysokou sedlovou střechou otevřený směrem do nádvoří pavlačí dominoval celému hrádku. Výšina postupem času začala chátrat, až bylo nutné její uzavření. V současnosti je Liberecká výšina opět v provozu a je přístupná pro veřejnost. Při návštěvě se zde můžete občerstvit v místní restauraci, a pak pokud zbydou síly, vystoupat na věž. Tento krásný výhled do okolí si nenechte ujít.

DinoPark Liberec

DinoPark, to je zábava pro malé i velké. Naleznete zde velké množství atrakcí pro děti všech věkových kategorií. Můžete se zde podívat na svět očima právě se vylíhnutého dinosaura ze své skořápky. Na Paleontologickém hřišti se vám podaří odhalit ukrytou kostru pravěkého tvora. Můžete si zde udělat fotku do rámečku nad krb v místním fotosaurovi. V 3D kině vám promítnou dva obrazy současně, čímž vzniká dojem plastičnosti obrazu. Jednoduše si zapůjčíte 3D polarizační brýle a film si užijete s iluzí trojrozměrné projekce.

Rozhledna Císařský kámen

Rozhledna se nachází na stejnojmenném vrchu, byla zde vystavěna v roce 2009. Vrch je pojmenován na počest císaře Josefa II.  Původně se vrch nazýval Špičák či Uhlířský vrch. Rozhledna samotná měří 20 metrů, má celodřevěnou konstrukci doplněnou ocelovými spojkami a táhly. Na ochoz si vyšlápnete 96 schodů. Odtud můžete spatřit jižní svahy Jizerských hor, část Krkonoš, Jablonce nad Nisou, Liberec, ale také Ještědský hřbet. Při výstupu k rozhledně potkáte příjemné občerstvení v podobě malého bufetu, nacházející se v osadě Milíře. Kromě občerstvení je zde také dětský koutek. Rozhledna je veřejnosti přístupná, vstup je na vlastní nebezpečí. 

Zdroj a více informací naleznete na: www.liberecky-kraj.cz, www.dinopark.cz

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu