REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 28.9. a svátek má Václav

V Kroměříži zamiřte do zahrad, muzea a nezapomeňte na zrcadlové bludiště

Kroměřížská Květná zahrada patří mezi nejdůležitější zahradní díla na světě. Není tedy divu, že byla společně s Podzámeckou zahradou a zámkem v Kroměříži v roce zapsána na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO.

Květná zahrada

Květná zahrada, známá také jako Libosad, byla vybudována v 17. století biskupem Karlem z Lichtensteinu-Castelkorna. Výstavba proběhla ve dvou fázích. Zahajovací práce byly prováděny pod vedením italského architekta Filiberto Luchese, po něm pokračoval jeho kolega Giovanni Pietro Tencalla. Jedná se o vskutku krásnou zahradu, ve které naleznete dva labyrinty, nádrže s fontánami a rybami a několik zajímavých staveb. V samém srdci zahrady naleznete osmibokou rotundu s bohatou vnitřní štukovou výzdobou, která vás naláká Foucaltovým kyvadlem, které demonstruje otáčení planety Země. 

Při procházce touto zahradou člověk zapomene na dění kolem a krásně si vyčistí hlavu.

REKLAMA

Film legends museum

Film Legends Museum je unikátní projekt svého druhu v Evropě. Můžete ho nalézt hned v několika městech u nás. Najdete ho v Praze, Poděbradech, Kutné Hoře, Českém Krumlově, a právě také v Kroměříži. Absolvujete zde prohlídku soch. V muzeích je připravena sběratelská expozice přes 2.300 detailně propracovaných exponátů různých měřítek v jedinečném světě nejslavnějších filmových, komiksových a pohádkových hrdinů. Najdete zde malé figurky, ale taky figurky v životní velikosti. Z propracovaných exponátů a z dokonalých podob filmových postav, které jsou jako živé, vás někdy až zamrazí. Každý si tu najde to své, je zde opravdu velká sbírka ze všech žánrů, každý nadšenec do filmu si najde svou oblíbenou postavu.

Zrcadlové bludiště

V domě, kde nyní naleznete zrcadlové bludiště, měla před více než 100 lety sídlo kavárna a kinematografické divadlo. V současnosti se zde ve dvou podlažích nalézají zrcadlová bludiště. Najdete zde křišťálové bludiště tvořené 200 zrcadly a čirými skly, dále pak klasické zrcadlové bludiště s 80 zrcadly a na své si také přijdou malí návštěvníci, pro které je připraveno dětské zrcadlové bludiště. Blouděním v těchto prostorech se vrátíte do dětských let. Můžete se také díky optickým klamům pobavit různými kaleidoskopy či se podívat do nekonečné studny. Pokud projíždíte Kroměříží, neváhejte a vydejte se sem, zrcadlové bludiště patří k těm nej u nás a nudit se tu určitě nebudete.

Zdroj a více informací naleznete na: kromeriz.eu, filmlegendsmuzeum.cz, kvetnazahrada-kromeriz.cz

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA