V Chomutově do zooparku, železničního depozitáře a na vyhlídku

Zoopark se rozkládá na 112 hektarech přírody, když nebudete nikam pospíchat, lze zde strávit klidně celý den. Pokud vám přeci jen nějaký čas zbyde, vydejte se do železničního depozitáře nebo na rozhlednu na Skřivánčím vrchu.

Zoopark v Chomutově

Celý zoopark je rozděleny do tří samostatných areálů. Kromě samotné zoo je to rozlehlé eurosafari, kam se můžete vypravit na terénní vyjížďku Safari Expresem. Další částí je skanzen Stará Ves, kde vám bude poskytnut jedinečný pohled do života našich předků. V samotné zoo chovají přes 160 druhů zvířat. Venkovní expozice a výběhy pro zvířata jsou skvěle zakomponované do přírodního prostředí. Naleznete zde spousty vyhlídek, teras a balkonů, které vám dovolí nahlédnout do světa zvířat. Pokud vaše děti neunaví pochod po zoo, můžou se vyřádit na některém z dětských hřišť nebo v lanovém centru. Podél cest se dále nachází spousta herních a naučných prvků.

Železniční depozitář Národního technického muzea Chomutov

Výstava Chomutov ve století páry byla připravena při příležitosti oslav výročí „150 let železnice na Mostecku a Chomutovsku“. V unikátním Železničním depozitáři je možné si prohlédnout bezmála 100 kolejových vozidel několika rozchodů a různých typů. Od parní lokomotivy z roku 1870 až po vozidla nových trakcí. Můžete zde spatřit lokomotivy bývalých ČSD, salonní, osobní i motorové vozy, elektrické a motorové lokomotivy, historické drezíny, ale také vozidla nedávno vyřazená z provozu u Českých drah. Největším lákadlem jsou parní lokomotivy, rychlíkový Albatros nebo tramvajová parní lokomotiva Gartenau z roku 1887.

Rozhledna na Skřivánčím vrchu

Rozhledna se nachází nedaleko Chomutova, na Skřivánčím vrchu mezi obcemi Málkov a Zelená. Ocelová rozhledna byla postavena a slavnostně otevřena v roce 2011. Poskytne vám výhled na Krušné hory, hnědouhelný revír s elektrárnami Tušimice a Prunéřov, ale také Doupovské hory, pohoří Džbán a na vodní hladinu Nechranické přehrady.

Zdroj a více informací naleznete na: www.zoopark.cz, www.muzeum-chomutov.cz, www.krusnehory.eu

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu