Turistika už není, co bývala – zlepšuje se!

Jestliže se chystáte na výlet po jižní Moravě či Trenčianském kraji (Slovensko), mapu či průvodce nechte klidně doma. Stačí, když s sebou budete mít chytrý telefon s fotoaparátem. Díky tomu se můžete dozvědět něco o krajině, památkách a kultuře. Klasické informační tabule jsou totiž na většině míst doplněny kartičkou s QR kódem (černobílý rastrovaný čtverec), který stačí vyfotit pomocí QR čtečky ve Vašem telefonu a zobrazí se Vám vždy aktuální informace o dané lokalitě.  A tak se dozvíte vše potřebné i bez průvodce a zároveň Vám neunikne žádná informace o památkách, kultuře, přírodě či sportovních aktivitách.

Virtuálního průvodce spustíte i bez internetu a s nulovým signálem!

Pokud nemáte internet v mobilu, stačí si aplikaci stáhnout předem a údaje si zobrazit na konkrétním místě (v offline režimu). Vlastníci chytrých telefonů ji mohou stáhnout přes Google Play či App Store pod názvem PutovanisMobilem. Odkazy na stažení aplikace také najdete na adrese www.putovanismobilem.cz. Jakmile stáhnete aplikaci, tak máte všechny údaje ve svém mobilu a již není potřeba být připojen k internetu. Až tedy narazíte na tabuli s QR kódem, stačí ho vyfotit pomocí QR čtečky v aplikaci a na displeji telefonu se Vám zobrazí informace o dané lokalitě. A to není vše. Zejména u kulturních památek jsou k dispozici podrobnosti jako otevírací doba, cena vstupenky do areálu, telefonní číslo a adresa. Aplikace obsahuje také mapu, na které zobrazí Vaši aktuální pozici, takže si snadno zjistíte další zajímavost ve Vašem okolí.  Pokud Váš telefon podporuje GPS navigaci, tak Vás aplikace navede až k danému místu.  Získané informace si pak můžete odnést s sebou a v klidu si je přečíst na nějaké zastávce či odpočívadle během Vaší cesty.

 

Podrobné informace o turistických trasách a umístění QR kódů naleznete také na internetových stránkách www.putovanismobilem.cz. Celý projekt realizovala Krajská hospodářská komora Jihomoravského kraje za pomocí financování z Evropských fondů.

Turistika se tak neustále zlepšuje a otevírá dveře nové generaci, která se nechce vzdát moderních technologií. Až tedy na svých cestách zahlédnete děti či mládež, pohrávající si se svými telefony, je docela možné, že hledají něco o historii nebo krajině. Otestujte si i Vy výhody tohoto značení.

Interneotvé stránky: http://D:Workprezentuji.czelpnetQR vyzvawww.putovanismobilem.cz

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu