REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 28.5. a svátek má Vilém

Turistický informační portál Olomouckého kraje

6. 9. 2010

Poznejte Jeseníky s podhůřím, bohaté na přírodní a historické památky, plné značených tras. Střední Morava je jednou z nejpřitažlivějších oblastí České republiky, s příjemným prostředím, starobylými památkami a podmínkami ke sportovnímu vyžití.

Využijte možností nové verze portálu a naplánujte si několikadenní program na Střední Moravě nebo si zakreslete trasy v Jeseníkách. Naplánujte si návštěvu Olomouckého kraje pohodlně z domova, portál obsahuje stovky zajímavých cílů, které Vám doporučujeme navštívit. Při plánování programu a tras získáte informace o akcích probíhajících v termínu, kdy se chystáte Olomoucký kraj navštívit. Vytiskněte si naplánovaný program, portál Vás zároveň upozorní na další zajímavá místa a služby v okolí Vaší trasy.
Na portále najdete různé druhy cílů. Pro ty z Vás, kteří preferují letní a zimní sporty, je připraven ucelený přehled nabídky sportovních aktivit, počínaje pěší turistikou a cykloturistikou, přes adrenalinové sporty až po vyjížďky na koních. Drsnou a zároveň romantickou přírodu Jeseníků si zamilujete na první pohled. Objevíte zde nádherný kraj s bohatou faunou i flórou, okouzlující hory s překrásnými výhledy do údolí, husté lesy, křišťálové vodopády i tajemné jeskyně.
Nejvíce turistů má zájem o památky Olomouckého kraje. Střední Morava je regionem s bohatou historií a stovkami významných architektonických památek. Historická centra velkých i menších středomoravských měst umožňují poznat minulost každého z nich tak, jak se postupně vyvíjela. Barokní kašny a morové sloupy, starobylé radnice, křivolaké uličky, šlechtické paláce i měšťanské domy, to vše čeká na turisty, kteří chtějí nasát zdejší atmosféru let minulých i dneška.
Když se řekne Jeseníky, každý si představí lyžování nebo procházky přírodou. Na malebná podhorská města a městečka, obce i romantické hrady a výstavné zámky či unikátní technické památky řada lidí zapomíná a připravuje se tak o nevšední zážitky. Mají totiž co nabídnout – například ruční papírnu, která papír vyrábí již 400 let starým způsobem, byste jinde těžko hledali.
Informační část portálu zahrnuje přehled dostupných služeb, zejména ubytování a stravování. Nově využijte bohatých možností vyhledávacího filtru a najděte si ubytování, které vyhovuje Vašim potřebám. Střední Morava je také známá svými dispozicemi pro konání větších společenských a firemních akcí – kongresů, konferencí a setkání zákazníků firem. Tradiční moravská pohostinnost doplněná širokou nabídkou outdoorových aktivit pro neformální poznávání je skvělým předpokladem pro uspořádání těchto společenských akcí.
Každý člověk touží po odpočinku od každodenního shonu a získání nových sil. Příjemnou relaxaci spojenou s nevšedním kulturním programem najdete v lázních, kterých je v Jeseníkách celá řada. Čekají tu na vás horké či studené léčivé prameny, koupele i promenádní koncerty. Vyhlášená lázeňská střediska, známá svou kvalitní péčí o pacienty a zákazníky, najdete také na Střední Moravě.
Olomoucký kraj má co nabídnout, přijeďte se k nám podívat, jste srdečně zváni!

Projekt „Rozšíření aplikací turistického portálu Olomouckého kraje“ je spolufinancován z Regionálního operačního programu Střední Morava.

Více informací na www.ok-tourism.cz

REKLAMA

Interneotvé stránky: http://www.ok-tourism.cz/

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA