Trio menších specifických muzeí v centru Prahy vás zabaví na celý den

Pokud vaše dušička prahne po netradičních zážitcích, určitě vás nadchne námi navržené trio muzejních tipů k návštěvě. V Muchově muzeu nahlédnete do života Alfonse Muchy. Muzeum smyslů zase probudí vaše smysly a inspirují vás k tomu, abyste objevovali více. V muzeu komunismu si připomenete potemnělou minulostí této doby.

Mucha Museum

Muchovo muzeum se věnuje životu a dílu světově známého představitele secese Alfonse Muchy. Muzeum bylo otevřeno veřejnosti v roce 1998. Muzeum je rozděleno do sedmi částí – Dekorativní panó; Pařížské plakáty; Documents Décoratifs; České plakáty; Olejomalby; Kresby a pastely; Fotografie a osobní memorabilia umělce.

V muzeu se nachází autora olejomalby, kresby, sochy a některé jeho osobní předměty. V muzeu naleznete převážně výstavu Muchových skic a fotografií z doby působení a slávy při pobytu v Paříži – muzeum se soustřeďuje na Muchovo pařížské období. Naleznete zde ucelený soubor plakátů včetně slavných děl zpodobňujících Sarah Bernhardt. Výstavu uzavírá působivý dokumentární film o životě a díle Alfonse Muchy. Řada vystavených exponátů je veřejnosti vystavena poprvé, protože pochází ze soukromé sbírky rodiny. V muzeu je k vidění půlhodinový dokument o malířově životě.

Muzeum smyslů      

Zažijte nepředstavitelné, vyzkoušejte svět plný pocitů a optických iluzí. Otestujte své smysly v tomto výjimečném muzeu. V místě, které je jak zábavné, tak vzdělávací. Muzeum je interaktivní, lehce se můžete stát součástí expozic. Najdete tu více než 50 exponátů k prozkoumání, nejrůznější zkreslené místnosti, úžasné instalace či obrázky s optickými iluzemi. Tyto exponáty nabízí příležitost ke kladení otázek o našich smyslech a vnímání. Dovolte si prožít zážitky plné kouzelných a vzdělávacích okamžiků. Na vlastní kůži zjistíte, jak vás vaše smysly mohou oklamat, vyzkoušíte si spousty vizuálních i čichových klamů.

Muzeum komunismu

Muzeum představuje pohled na dobu komunismu se zaměřením na Československo v mnoha sférách a z různých pohledů – každodenní život, politika, historie, sport, ekonomika, vzdělání, umění, mediální propaganda, Lidové milice, armáda, policie (včetně tajných služeb StB), cenzura, soudní a jiné donucovací instituce, včetně éry stalinismu – procesy a politické pracovní tábory. Věnuje se hlavně období totalitního režimu od roku 1948-1989. V muzeu je podrobně popsáno mnoho aspektů tohoto nelehkého období v našich dějinách. Muzeum je vhodně doplněno i ukázkou dobové prodejny, školní třídy či pokojíčku dospívajícího. Časově náročnější prohlídka pro ty, kteří si vše budou poctivě číst.

Zdroj a více informací najdete na: www.mucha.cz, www.muzeumsmyslu.cz, muzeumkomunismu.cz

Kdykde.cz – Kam na akce v Praze i jinde. 

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu