REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 28.9. a svátek má Václav

Třetí největší památkový objekt se nachází v Jindřichově Hradci

Jindřichův Hradec se může pochlubit třetím největším památkovým objektem v České republice, a to Státním hradem a zámkem. Na okraji města, kde se stále rozrůstá místní Zoopark Na Hrádečku, se nezapomeňte zastavit a prohlédnout si různorodá zvířata. Pak si můžete vyšlápnout nedalekou rozhlednu a pokochat se okolní krajinou.

Hrad a zámek Jindřichův Hradec

Je třetím největším památkovým komplexem v České republice, hned po Pražském hradu a zámku v Českém Krumlově. Můžete si zde vybrat ze šesti prohlídkových tras a všechny stojí za návštěvu. Můžete si volit mezi těmito okruhy: Adamovo stavení, Gotický palác, Černá věž + Černá kuchyně, Výběrový okruh, Výstava „Kabinety Stuchlé“ a expozice Černínové-diplomaté, cestovatelé, sběratelé a Dětská prohlídka. Areál Jindřichohradeckého hradu a zámku, který se během staletí rozrostl do plochy dnešních 3,5 hektarů, byl postupem času vystavěn na místě staršího slovanského hradiště, doloženého archeologickým průzkumem v 10. století. 

Rodinný přístup v Zooparku Na Hrádečku

Zoopark je spíše menší, ale vzhledem k zastoupení zvířat dostačující. Najdete zde lvi, hyeny, pumy, rysy, vlci, či surikaty několik druhů ar a další zajímavá zvířata. Za prohlídku stojí i terárium s plazy a obojživelníky. Pořádají se zde komentované prohlídky s cca hodinovou délkou. Po areálu jsou rozmístěné lavičky lákající k odpočinku i pozorování zvířat. Zdejší občerstvení má široký výběr, hned vedle je dětský koutek s hřištěm a prolézačkami. Děti si mohou zkusit podojit dřevěné kravičky, stát se rybářem a lovit na udici plastové rybičky.

REKLAMA

Rozhledna Rýdův kopec se tyčí do okolí

Rozhledna se nachází za obcí Děbolín, zhruba 6 km od Jindřichova Hradce. Rozhledna je 33 m vysoká, stojí v nadmořské výšce 551,5 m n. m. a je dominantou okolní krajiny. Vyhlídková terasa je umístěna ve výšce 24 m a návštěvníci mají dvě volby, buď na ni mohou vystoupat po točitém ocelovém schodišti na kterém vyšlápnete 102 schodů nebo mohou využít dřevěné schodiště se 128 schody. Architektonické a konstrukční řešení rozhledny je založeno na ideji rovnostranného trojúhelníku (trigonu), který tvoří půdorys rozhledny.

Rozhledna není přístupná celoročně.

Zdroj a více informací najdete na: www.zamek-jindrichuvhradec.cz/cs, www.zoonahradecku.cz/, https://infocentrum.jh.cz/cs/tipy-na-zazitky/rozhledna-ryduv-kopec-debolin.html

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA