REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 28.5. a svátek má Vilém

Toulovcovy Maštale je kouzelné místo, hotový balzám pro duši

Nechte se uchvátit panenskou přírodou a čerstvým vzduchem, který vás láká k rybaření, houbaření, odpočinku a celkové relaxaci. Nedaleko od tohoto místa se nachází Nejvíce Osvětlený dům, který je skutečnou raritou. Staročesky pojaté romantické a rekordní osvětlení domu v obci Chotovice vás jistě zaujme.

Toulovcovy maštale

Toulovcovy maštale jsou tvořeny pískovcovými skalami, kaňony a soutěskami. V nich se podle pověsti ukrýval loupeživý rytíř Toulovec. Toto skalní město je součást přírodní rezervace Maštale, leží na rozhraní České tabule a Českomoravské vrchoviny. Vyskytují se tu také vzácné a chráněné rostliny a živočichové, například mlok skvrnitý, kapraďorosty a mechy. Oblast je oblíbených místem turistů, díky tomu byly v oblasti postaveny rozhledny a síť cyklostezek. Jistě si tu užijete hezké procházky lesem podél skalních útvarů, studánek až ke skalnímu bludišti. Samotné bludiště není nijak veliké. Terén je náročnější, vzhledem k často se vyskytujícím kamenům a kořenům, není tedy vhodný pro kočárky.

Hrad Košumberk

Košumberk je zřícenina gotického hradu, který byl založen 13. století nad údolím řeky Novohradky na kopci Košumberk. Zachovalou částí je purkrabství, kde se také nachází muzeum, ve kterém jsou prováděny prohlídky s průvodcem. Hrad je dostupný pěšky z města Luže chodníkem přes park léčebny nebo lze také zaparkovat přímo u hradu. Z jižní strany je hrad zpřístupněn dřevěnou bezbariérovou lávkou.

REKLAMA

Nejvíce osvětlený Dům

Tento domek v Chotovicích se řadí do světového žebříčku míst s nejkrásnější vánoční výzdobou. O tom svědčí mnoho vyhraných soutěží v této oblasti. Říkáte si: o co jde? Vždyť na Vánoce si svůj dům zdobí kdekdo. Majitel pan Trunec má ale nejvíce osvětlený dům v Česku. Tento titul si drží několik let. Můžete zde napočítat přes 65 tisíc žároviček. Každým rokem na své zahradě uvítá tisíce zvědavých návštěvníků. Dům je rozsvícen každý den od první adventní neděle až do Tří králů. Rozsvěcí se po setmění osvětlení se vypíná v deset večer.

Zdroj a více informací naleznete na: cs.wikipedia.org

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA