REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 4.6. a svátek má Dalibor

Toulky po krásách Jižních Čech

15. 8. 2022

Nechcete letos cestovat za hranice a hledáte ideální místo na dovolenou v Česku? Jižní Čechy mají rozhodně co nabídnout a jejich široká nabídka aktivit a krásná příroda vám zajistí dokonalou dovolenou. K tomu doporučujeme sjednat si cestovní pojištění.

Jindřichův Hradec

Po celých jižních Čechách jsou roztroušena kouzelná městečka, která nikde jinde v Čechách nenajdete. Mezi nejoblíbenější patří také Jindřichův Hradec, kde rozhodně stojí za to zastavit. V Jindřichově Hradci vám doporučujeme si přivstat a zastihnout město v jeho nejspavějším a nejroztomilejším období, kdy ho obklopuje ticho a rybáři se krčí u rybníků doufajíc v první úlovky dne. Dokonale klidné odrazy města nad rybníkem Vajgar Vás přenesou do absolutního zenu.

Jindřichův Hradec je samozřejmě známý také jako vstupní brána do České Kanady, oblasti, která se tak jmenuje pro svou svěží přírodu a nekonečnou zeleň.

REKLAMA

Česká Kanada

Česká Kanada je území rozkládající se přibližně mezi obcemi Kunžak, Dačice, Slavonice, Nová Bystřice a městem Jindřichův Hradec o rozloze téměř 300 km čtverečních.

Název oblasti je odvozen od přírodního charakteru krajiny, která se vyznačuje hojnými vodními plochami, rozsáhlými lesními komplexy s balvany a poněkud syrovým klimatem s nižšími průměrnými teplotami a hojnými srážkami, než je typický pro zbytek území.

Česká Kanada je také oblastí neobvyklých skalních útvarů. K nejznámějším patří Trkalův podstavec, rituální megalit zvaný Skalní stůl. Velkou koncentraci tajemně vyhlížejících skal najdete také u Valtínova a obce Zvůle.

Nudit se tu rozhodně nebudete

Oblast České Kanady je ideální pro pěší a cyklistické výlety, návštěvu památek i klidné toulky otevřenou krajinou. Četné rybníky v oblasti jsou ideální volbou ke koupání během teplých letních dnů, ale také na rybaření nebo pro vodní sporty. Českou Kanadou prochází hlavní evropské rozvodí Labe a Dunaje. Území odvodňují četné potoky, které napájejí rybníky sloužící převážně k chovu ryb

Vzhledem k poněkud deštivějšímu klimatu a nadmořské výšce má Česká Kanada velmi dobré sněhové podmínky. V zimním období oblast nabízí mnoho běžeckých tratí a jsou zde také lanovky.

Je zde také řada cyklostezek, z nichž nejznámější je č. 16 Greenways Praha – Vídeň, která nabízí krásné výhledy na zdejší malebnou krajinu, zejména mezi Novou Bystřicí a Landštejnem.

Nadšenci do architektury si najdou své

Vzhled měst v oblasti nejvíce ovlivnila doba renesance, především v památkových rezervacích Jindřichův Hradec a Slavonice, které obecně patří ke skvostům české architektury. Půvabnou ukázkou menšího renesančního sídla je také zámek Červená Lhota u Pluhův Žďár.

Cestovní připojištění

Rozmanité Jižní Čechy mají rozhodně co nabídnout a každý si tu najde to své. Od malebných rybníků, přes hluboké lesy, bohatou architekturu až po gastro zážitky v podobě kapřích specialit. Ač by se cestovní pojištění po toulkách Českem mohlo zdát nadbytečné, spočítejte si na kalkulačce cestovního pojištění, zda se vám vyplatí připlatit si na dovolenou cestovní připojištění, které vám často pomůžou ušetřit spoustu peněz a starostí.

REKLAMA

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA