REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 24.9. a svátek má Jaromír

Toto hradní trio vás okouzlí i vzdělá

Neuberg je hradní zřícenina, která je nejstarší památkou na Ašsku. Hrad Seeberg je jeden z mála zachovaných ministeriálních hradů historického Chebska. Hrad Vildštejn vám zas nabídne bohatý kulturní program.

Hrad Neuberg

Hraud Neuberg byl založen šlechtickým rodem z Neubergu a měl ve 13. století velmi důležitou funkci. Byl postaven s cílem střežit důležitou cestu z Aše do Elsteru v Sasku. Vypráví se, že v hradním areálu stával také zámek a pivovar. Současně byl také hlavní rezidencí panství Zedwitzů na Ašsku. Během své historie byl vícekrát poškozen, posléze opraven, v roce 1610 byl zničen požárem. Od té doby začal chátrat. Dochovala se původní, raně gotická věž, podle které hrad snadno poznáte už z dálky. Pozůstatky tohoto hradu naleznete na skále nad Ašským potokem v obci Podhradí.

Hrad Ostroh

Románsko-gotický palác, též zvaný Seeberg, s renesančním křídlem a arkádovou chodbou platí za jednu z dominant oblasti lázeňského kraje. Byl postaven ve 12. století, v 70. letech minulého století byl zachráněn před kompletní destrukcí, byl opraven a roku 1990 byl opět otevřen veřejnosti. Kromě zámeckých interiérů si nenechte ujít skanzen vesnického života v 18. století, zavítejte také na výstavu skla a porcelánu. Okolo hradu vede naučná stezka, která popisuje vývoj města, osidlování podhradí či rozvoj řemesel. Hrad Ostroh každý rok ožije historickým jarmarkem, festivalem vína, koncerty nebo akcemi pro děti i dospělé.

Hrad Vildštejn

Do minulosti, až do středověku vás zve jeden z nejstarších hradů na našem území. V goticko-renesančním hradu Vildštejn ve Skalné u Chebu se můžete vydat po stopách Bílé paní. Hradní budova je nyní celá zrekonstruovaná. Můžete zde obdivovat středověkou hodovnu nebo třeba královský sál s obrazy všech českých panovníků, obřadní síň nebo muzeum hasičské techniky. Ve sklepení naleznete stálou expozici týkající se dějin hradu, ale také ostatky zazděné Bílé paní, jejíž duše prý stále bloudí hradními chodbami. Zámecká novější budova dnes nabízí prohlídku středověké kovárny, vězení i muzeum vězeňství na Vildštejně.

REKLAMA

Pokud vám zbyde čas, můžete se dále projít po naučné stezce skrze nedalekou přírodní rezervaci Soos s řadou minerálních pramenů a bublajícími bahenními sopkami.

Zdroj a více informací naleznete na: zivykraj.cz

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA