Templářští rytíři putují po Česku

Na pouť po České republice bylo vysláno 5 templářských rytířů. Cílem každého rytíře je navštívit všech 50 schránek zařazených do geocachingvé hry Po stopách templářů. Kolika z nich se podaří splnit tento nelehký úkol, závisí na aktivitě účastníků hry. Ti budou figurky významných templářů přemísťovat ze schránky do schránky.

Novinkou 2. ročníku hry Po stopách templářů je vyslání 5 templářských rytířů na pouť po České republice. Figurky významných představitelů templářského řádu byly umístěny do 5 z celkem 50 schránek zařazených do hry. Účastníci naleznou schránky na základě GPS souřadnic. Pokud ve schránce objeví i figurku templářského rytíře, měli by jej přemístit do další schránky, kterou ještě nenavštívil. Za odměnu získají poukaz na prohlídku templářských sklepů ze 13. století v Čejkovicích a degustaci vína. Otázkou zůstává, kolika rytířům se podaří navštívit všechny schránky rozmístěné po celé ČR. Vše záleží na vůli účastníků, či případných náhodných nálezců. Pomohou rytířům pokročit v cestě, nebo je čeká smutný osud v podobě zmizení? Kromě putovních rytířů přibylo ještě jedno zábavné zpestření – šifry skrývající GPS souřadnice 12 vybraných míst.

Za pořadatele hry, Templářské sklepy Čejkovice, doplňuje Lukáš Lukáš: „První ročník se v roce 2011 rozjel velice slibně a byla by škoda nepokračovat v této oblíbené hře i v roce 2012. Doufám, že hra bude i nadále přinášet účastníkům skvělé zážitky z cestování po Česku a poodhalí jim početná tajemství templářských rytířů“.

Hra Po stopách templářů mapuje působení templářského řádu na území České republiky. Na celkem padesát míst byly umístěny schránky, které obsahují pověsti i historické důkazy o aktivitách templářů ve vybraných lokalitách. Vyznavači výletů na působivá místa, tajemství a hledání pokladů si v této dobrodružné hře přijdou na své. Všechny informace o hře, vybraných místech, včetně jejich GPS souřadnic, a putování templářských vyslanců jsou k dispozici na stránce www.templari.cz/po-stopach .

Interneotvé stránky: http://templari.cz/po-stopach

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu