REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 2.10. a svátek má Olívie a Oliver

Templářské slavnosti 2012 ve Vsetíně

V neděli 19. srpna 2012 od 14 do 21 hodin se ve Vsetíně na Horním městě budou konat Templářské slavnosti.

Středověký jarmark, řemeslnické dílny u kováře, hrnčíře, u řezbáře a pletení košíků čeká na návštěvníky I. ročníku.

Kdo bude chtít, může si zajezdit na koni, na dřevěném středověkém kolotoči, upéct středověkou placku nebo držet dravého ptáka. Nebude chybět ani středověká hraná scénka, střelba z luku, kuše, středověká hudba, občerstvení a ohňová show.

Otevřením Sklepa templářů na vsetínském zámku budou zahájeny Templářské slavnosti, které i letos svým programem patří k jedněm z nejatraktivnějších akcí Města Vsetína. Pracovníci Muzea regionu Valašsko ve spolupráci s několika vsetínskými organizacemi si připravili I. ročník Templářských slavností na neděli 19. srpna 2012. Celá akce bude probíhat ve Vsetíně na Horním městě, kdy jednotlivé aktivity budou umístěny v několika budovách a areálech. Návštěvníci stejně jako středověká hudba můžou korzovat od vsetínského zámku, přes Maštaliska, Starou a Novou radnici až po vsetínskou hvězdárnu.

REKLAMA

„Celá akce je zaměřená na aktivní zapojení návštěvníků. Kdo chce, může si vyzkoušet střelbu z kuše, luku, vyrobit si button, malovat na štít nebo zajezdit si na koni či dřevěném středověkém kolotoči. Kdo se naopak přijde podívat a pobavit, tomu doporučuji vystoupení středověké hudební skupiny ELTHIM, rytířské souboje na kládě v podání MEMENTO MORI nebo jarmark s řemeslnickými dílnami, kde jsou připraveni kováři, hrnčíři, řezbáři a další. Nesmím zapomenout na občerstvení, posezení a dokonce i na středověké menu a večerní ohňovou show,“ popisuje program organizátor akce Rudolf Danajovič z Muzea regionu Valašsko.

Jen málokdo by uvěřil, že Vsetín patří k jedinému většímu městu v České republice, které se může pyšnit templářskou historií. Templáři ve Vsetíně působili krátkou dobu, ale výrazně se podíleli na kolonizaci Vsetínska a růstu samotného městečka. Proto jsou vsetínští právem pyšní na svou historii a kvalitní program historického odpoledne s jedinečnou atmosférou je toho důkazem.

Nultého ročníku Templářských slavností se v roce 2011 zúčastnilo na 900 návštěvníků.

Zdroj: www.mestovsetin.cz
Foto: Simona Hlaváčová

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA