REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 5.6. a svátek má Dobroslav

Templářské sklepy Čejkovice

Tradiční pěstování hroznů a výroba vína je pro nás věcí cti, úcty, nadšení ale i pýchy z vykonané práce. Pokračování zkušeností a tradice, jež se dědí z pokolení na pokolení začalo již v dobách temného středověku.

Historie

Historie firmy Templářské sklepy Čejkovice je spojena s příchodem tajemného řádu templářských rytířů. Ti přišli do Čejkovic ve 30. letech 13. století, přičemž první písemná zmínka o jejich působení je z roku 1248. Společně se stavbou templářské tvrze začala i výstavba rozsáhlých vinných sklepů, které neměly na našem území obdoby. Zároveň začíná i nová epocha
pěstování vinné révy v oblasti Čejkovic a okolních obcí.  Čejkovickým panstvím prošlo po staletí několik významných rodů a řádů – páni z Lipé, rod Víckovců, jesuité a Habsburkové.

V roce 1936 bylo založeno první vinařské družstvo, jehož pokračovatelem je od roku 1992 firma – Templářské sklepy Čejkovice, vinařské družstvo. Společnost  působí stále v historických sklepech, kde má uloženo více než 500 000 litrů vín v dubových a barikových sudech a rozsáhlý archív lahvově zralých vín. Další kapacitu více než 6 000 000 litrů má v průmyslových budovách nad templářským sklepením.

REKLAMA

Výroba

Tradiční výroba a zrání vín se u nás snoubí s moderními postupy a technologiemi od zpracování hroznů až po konečnou finalizaci. Důraz na kvalitu je kladen již při výkupu hroznů, moderní odzrňovače a lisy jsou zárukou šetrného a přitom kvalitního vylisování hroznové šťávy. Reduktivní technologie, řízené kvašení a odbourávání kyselin vybraných partií vín zaručuje vysokou kvalitu konečného produktu, která je znásobena zráním v dubových sudech a po stočení do lahví uložením ve starých chodbách templářského sklepení.

Templářské sklepy společně s vinárnou a templářskou tvrzí se staly hojně navštěvovaným místem v rámci individuální, vinařské ale i kongresové turistiky. Pro zájemce jsou ve sklepech pořádány prohlídky spojené s řízenou degustací a přednáškou o historii templářského řádu a pěstování vinné révy na jižní Moravě. Zákazník pak může povečeřet a zatancovat si s cimbálovou muzikou ve Vinárně U Templářů , případně využít ubytovacích kapacit hotelů Zámek a Albor. Pro vyznavače cykloturistiky je v okolí Čejkovic připraveno několik cyklistických vinařských stezek.

PROHLÍDKA TEMPLÁŘSKÝCH SKLEPŮ

Prohlídku historických templářských sklepů ze 13. století si můžete objednat na telefonním čísle +420 518 309 011 nebo na e-mailové adrese: [email protected].
Objednávejte prosím minimálně den předem. Uveďte datum a čas prohlídky, eventuelně požadavek na překlad do angličtiny či němčiny.
Prohlídky spojené s řízenou degustací a přednáškou o historii templářského řádu a pěstování vinné révy na jižní Moravě probíhají každý den od 9.00 do 20.00 hodin.
Prohlídka trvá přibližně hodinu, její součástí může být degustace 4 vín. Je možná také rozšířená ochutnávka.
V červenci a v srpnu provádíme prohlídky od pondělí do pátku v 11.00, ve 13.00 a v 15.00 hodin.
Vstupné:
Prohlídka sklepů s výkladem … 40 Kč/osoba
Prohlídka sklepů s výkladem a degustací 4 druhů ročníkových či přívlastkových vín … 100 Kč/osoba
Překlad do angličtiny či němčiny … 300 Kč

VINÁRNA U TEMPLÁŘŮ

Součástí rozlehlého podzemního komplexu chodeb je stylová vinárna, kde je možné povečeřet, zatancovat si s cimbálovou muzikou či pořádat oslavy a firemní večírky. Kapacita vinného sklepa je 170 míst v boxech různých velikostí, od malých pro 4 osoby přes větší pro 16 osob až po sál, do kterého se usadí 44 hostů.

Vinárna U Templářů
696 15 Čejkovice 1
Tel.: +420 518 362 604, fax: +420 518 370 555
E-mail: [email protected]
www.vinarnacejkovice.cz
 

Kontakt:

TEMPLÁŘSKÉ SKLEPY ČEJKOVICE

CZ 696 15 Čejkovice 945
Tel.: +420 518 309 011
Fax: +420 518 309 010
E-mail: [email protected]
www.templarske-sklepy.cz  

Interneotvé stránky: http://www.vinarnacejkovice.cz

REKLAMA

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA