REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 9.6. a svátek má Stanislava

Tajné poklady Španělska

21. 11. 2019

5 výletů, které spojíte s dovolenou u moře

 

Důvodů, proč navštívit Španělsko, je hned několik. Můžete tu prozkoumávat krásná města s kouzelnou atmosférou, toulat se nedotčenou přírodou i ochutnávat španělské delikatesy a vynikající víno. Většinu návštěvníků sem ale láká moře a přímořská letoviska. I v jejich blízkosti se však nachází unikátní místa na výlety, o kterých mnozí nemají ani tušení. Víte, která to jsou?

 

Poklad ukrytý v katalánských horách

 

REKLAMA

Na divoké pobřeží Costa Bravy se sjíždí turisté z celé Evropy. Z celého Španělska je tato část totiž nejlépe dostupná. Odtud se samozřejmě nabízí výlet do katalánské metropole Barcelony. Pokud vám zbývá čas navíc, určitě se vydejte i k horskému masivu Montserrat, který se nachází jen 40 kilometrů od Barcelony. Dechberoucí podívaná to bude nejen díky krásné přírodě, ale především kvůli stejnojmennému klášteru, který je postavený ve skále. Klášter Montserrat pochází z 11. století a vedou k němu hned 2 lanovky, takže se sem dostanete se vším pohodlím.

 

Tradiční vesničky v Andalusii

 

Chcete zažít Španělsko, které znáte z filmů a barevných pohlednic? Potom si naplánujte dovolenou v Andalusii, regionu proslulém flamencem, polévkou gazpacho i býčími zápasy. Mezi nejznámější města Andalusie patří Sevilla, Málaga, Granada a Cordóba. Každé z nich rozhodně stojí za to, co se architektury, historie i atmosféry týče. Byla by ale škoda nenavštívit i venkov, kde to vypadá, jako by se zastavil čas. Mezi nejkrásnější místa patří rybářská vesnička Mijas, která si i přes turistický zájem zachovává tradiční tvář. Najdete tu typické bílé domečky zdobené květinami, klikaté uličky a povozy tažené oslíky. Navíc se Mijas nachází jen 30 kilometrů od Málagy.

 

Krásy španělských ostrovů

 

Nesmíme zapomenout, že ke Španělsku patří i celá řada ostrovů, z nichž nejvíc oblíbené jsou bezesporu Kanárské ostrovy a dovolenkové destinace Mallorca, Menorca a Ibiza. Kanárské ostrovy by díky své neuvěřitelné rozmanitosti vydaly hned na několik dalších článků, proto se dnes zaměříme hlavně na tři zbývající.

 

Mallorca

 

Pokud chcete vidět opravdu dechberoucí výhledy, vydejte se na výlet na výběžek Formentor. Tento mys je nejsevernějším bodem ostrova a pohled na něj vás možná zaujme už z letadla. Po klikaté cestě po poloostrově na vás čeká několik vyhlídek a na samém konci také maják, který patří mezi nejfotografovanější místa celé Mallorky.

 

Menorca

 

O hlavním městě Menorky Mahón se říká, že je nejkrásnějším městem celého Středomoří. Leží v hluboké zátoce a místní přístav je dokonce nejdelším v Evropě. Vedle toho Mahón čítá celou řadu historických památek, v čele s katedrálou ze 13. století, která se hrdě tyčí nad městem.

 

Ibiza

 

Tenhle španělský ostrov je trochu nechvalně proslulý svými večírky, pokud ale chcete klid, vydejte se na jižní část Ibizy. Právě tady najdete také jednu z nejkrásnějších pláží Cala d`Hort, odkud budete mít výhled na souostroví Es Vedrà. Toto uskupení skalnatých ostrůvků je proslulé jako místo, kde se hromadí energie, a někteří dokonce tvrdí, že jde o vrcholek pověstné Atlantidy. Ať už legendám uvěříte nebo ne, výhledy i koupání jsou tady opravdu božské.

 

Když nechcete u moře jenom odpočívat

 

Spojení příjemného relaxu na pláži s výletěním po okolí zní jako ideálně strávená dovolená. A kde si takovou dovolenou najít? Pokud chcete najít nabídky hned spousty cestovních kanceláří na jednom místě, vyzkoušejte vyhledávač dovolené Skrz.cz. Jen pro Španělsko tu najdete víc stovky dovolených u moře. Pokud vás množství nabídek naopak odradí, stačí si pomocí jednoduchých filtrů nastavit dovolenou přesně podle vašich představ.

 

Spousta hotelů nejen ve Španělsku spolupracuje s malými cestovkami, které pro vás v místě dovolené uspořádají fakultativní výlety. Delegát vám zase rád poradí, kde najdete dobrou půjčovnu auta. A vaše cesta za poznáním může začít. Taky už se začínáte těšit na dovolenou?

 

 

 

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA