REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 28.5. a svátek má Vilém

Tajemné Adršpašsko-teplické skály

Adršpašsko-teplické skály se pyšní titulem největšího skalního města střední Evropy. Místní skaliska si vysloužila pojmenování podle svého tvaru a setkat se tu můžete s roztodivnými názvy. Prožijte ve skalním městě den – prozradíme, co stojí za vidění!

Turistické oblečení je nutností

Trasy mezi Adršpašsko-teplickými skalami jsou různě náročné a pro Vaše vycházky a dobrodružné výpravy Vám doporučujeme náležité oblečení a dobře padnoucí obuv. Oblečení na turistiku seženete nejen v kamenných obchodech, ale i na internetu, kde můžete platit nejrůznějšími bezpečnými metodami, více informací naleznete například zde. Ať už chcete zažít adrenalin nebo si udělat pěkný den s rodinou, je skalní město jistotou vydařeného dne.

REKLAMA

Divoké Teplické skály

Adršpašsko-teplické skály tvoří Teplické skály v jižní části a Adršpašské skály v severní části. Od sebe je odděluje hluboká, turistům přístupná Vlčí rokle. Vstup do Teplických skal se nachází nedaleko vlakové zastávky Teplice nad Metují – Skály. Tato část uhrane souvislými divokými skalními stěnami, mezi nimiž se návštěvníci musí vypořádat s náročnějším terénem. Trasa vede od hotelu Orlík kolem 84 skalních útvarů a zříceniny hradu Střmen.

Malebné Adršpašské skály

Adršpašské skály jsou svou rozlohou o něco menší než Teplické skály a zavítá sem o něco více návštěvníků. Při vstupu do skalního města na Vás dýchne tajemná atmosféra a po pár krocích Vás obklopí zcela jiný svět, kde vévodí samostatné skalní útvary a věže. Svou vycházku započněte nedaleko nádraží v Adršpachu. Po cestě uvidíte roztodivné skalní útvary, Malý a Velký vodopád a malebné jezírko.

Výlet do skal, který stojí za to

Adršpašsko-teplické skály jsou na mnoha místech přístupné pouze po žebřících. Nádherný pohled se Vám naskytne po výstupu k vysoko položenému skalnímu jezírku, po jehož hladině Vás povozí převozník. Spatřete na vlastní oči krásu těchto skal, mezi nimiž se ukrývají soutěsky a rokle, a zažijte nezapomenutelnou procházku na jedné z mnoha turistických tras.

REKLAMA

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA