REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 3.6. a svátek má Tamara

Šumavské přírodní krásy vás nepřestanou ohromovat

Při toulkách Šumavou na svahu hory Plechý, nejvyšší hory české části Šumavy naleznete Plešné jezero, kterému se také říká Balvanité. Nedaleký Stožec navštivte nejen kvůli naučné lesní stezce, ale hlavně kvůli kapli a vyhlídkovému místu na skále za kaplí. Z nedaleké Stožecké skály od pětimetrového kříže bývají za dobré viditelnosti vidět i Alpy.

Plešné jezero

Plešné jezero je ledovcové jezero na Šumavě ležící v nadmořské výšce 1090 m, má plochu 7,48 ha, obvod 1242 m a největší hloubku 18,30 m. Plešné jezero patří mezi jedno z pěti jezer na české straně Šumavy, která vytvořil ledovec před desítkami tisíc let. Tři další jezera se nachází na německé straně Šumavy. Ledovec, který jezero formoval, za sebou nechal 40 metrů vysokou morénu a jezerní stěnu s 250 metry. Plešné jezero se v 18. a 19. století používalo pro napájení Schwarzenberského plavebního kanálu, který sloužil k plavení dřeva.

Stožecká kaple s blahodárným pramenem

Dřevěná Stožecká kaple nad obcí Stožec na Šumavě se nachází pod vrcholem Stožecké skály. Kaple podle pověsti vznikla nad pramenem s blahodárnými účinky na lidský zrak. Byla vystavěna v roce 1791 Jakoubkem Klauserem, v roce 1804 byla kaple přestavěna a poté ještě několikrát upravována. V roce 1990 byla kaple vysvěcena bývalým Kardinálem Miloslavem Vlkem. V srpnu se zde každoročně koná pouť. Poutní kaple, známá také jako Kaple Panny Marie, leží v nadmořské výšce 950 m a díky údajně léčivým účinkům místního pramene a obrazu Panny Marie byla kaple hojně vyhledávána poutníky z Čech i nedalekých Bavor. Pokud se na výlet nevydáte v období sucha, jako bonus u kaple můžete ochutnat vodu z přilehlé studánky, která vás krásně osvěží. Určitě stojí za to vylézt za kapli na vyhlídku.

REKLAMA

Trojmezná hora

Trojmezná hora je přírodní památka. Nachází se na Šumavě, při trojmezí státních hranic Česka, Rakouska a Německa. Je součástí národního parku Šumava. Trojmezná hora se nachází nedaleko Plechého. Kříž je umístěný na těžko zdolatelném vrcholu skály, ale po úspěšném zdolání se vám otevře překrásný výhled do všech světových stran. Svačinky si přibalte s sebou do batůžku, po cestě náročným terénem na občerstvení nenarazíte.

Zdroj a více informací najdete na: cs.wikipedia.org, www.sumavanet.cz

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA