REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 7.6. a svátek má Iveta

Rozhledna Bolfánek

1. 8. 2006

Bolfánek nabízí mnohem víc, než se v prvních okamžicích může zdát. Při chůzi lesní cestou plnou kořenů se leckomu v hlavě budou honit myšlenky, zdali zrovna toto místo dokáže nabídnout rozhled po okolí. Najednou se před vámi vynoří věž pozůstalá z barokního kostela a poté, co vystoupáte všech 138 schodů, otevře se vám velmi pěkný kruhový rozhled.

Severním směrem zahlédnete Plzeň, na jihu samozřejmě Šumavu a německý Javor. Při dobrých podmínkách je na západě vidět rozhledna na Čerchově.

V místech Bolfánku původně stála kaple postavená na paměť biskupa Wolfganga. Ta však byla v letech 1722-1725 přestavěna na velký barokní kostel. Kvůli náboženské reformě císaře Josefa II zanikl a o 85 let později byl z větší části zbořen. Zůstala pouze věž, která byla v 1845 rekonstruována a zvýšena do celkové výšky 45 metrů, v jaké ji známe dodnes. Jméno Bolfánek pak vzniklo z počeštění jména zmíněného biskupa Wolfganga.

REKLAMA

Dopravní dostupnost

Pokud jedete autem, tak za Lučicemi ve směru na Chudenice odbočte vlevo na asfaltovou silnici. Ta vás zavede na přírodní parkoviště. Odtud je to přibližně 600 metrů značenou cestou lesem.

Otevírací doba

Květen-srpen Út-Ne 9-12, 13-17

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA