REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 3.6. a svátek má Tamara

Střední Morava: Kulturní tepna

Střední Morava je právem považovaná za srdce celé Moravy. Svým návštěvníkům se otevírá zejména svou pohostinností, tradičním řemeslem, malebnou krajinou a historickou atmosférou. Vyražte s námi za poznáním místní hudební kultury, tanců, gurmánských festivalů a lázeňského odpočinku. Ochutnejte ten nejlepší guláš na slavnostech ve Velkém Týnci, navštivte olomouckou barokní operu, zavítejte na festival španělské kultury, zazpívejte si trampské písně na Hanáckém Nashville, či vyražte na celodenní výlet do přírody v jezdeckém sedle.

REKLAMA

Poznejte ty nejlákavější tipy, které středomoravský kraj nabízí.  

Olomoucké barokní slavnosti

Festival plný pestrých barokních barev nabízí již druhým rokem fascinující podívanou. Nechte se okouzlit jedinečnou atmosférou letních večerů v  historických kulisách. Poznejte pravou barokní tvář Olomouce a navštivte místní Jezuitský konvikt, který své návštěvníky pohostí například komickou operou Bastien a Bastienka od Wolfganga Amadea Mozarta, ale i skladbami Antonia Vivaldiho a George Friderica Handela.

Kdy: 27. června – 20. července 2014
Kde:
Olomouc

Webové stránky 

Hanácké Benátky

Celoměstský festival s bohatým programem pro všechny věkové kategorie. Vyražte na koncert Anety Langerové, Marie Rottrové, Clou, Fast Food Orchestra, Voxela a dalších. Čekají na Vás také farmářské trhy, jarmark, soutěže, jízda na pramici, let vrtulníkem, dětské atrakce, divadlo a večerní ohňostroj.

Kdy: 14. června 2014
Kde:
Litovel

Webové stránky

 

Hanácké Nashville

Festival folkové, trampské, country a bluegrassové hudby, který se koná pod širým nebem v přírodním amfiteátru a na náměstí ve Velké Bystřici.

Kdy: 14. června 2014
Kde:
Velká Bystřice

Webové stránky

 

Pivní a gulášové slavnosti

Přijďte se podívat a zjistit, jak chutná nejlepší guláš a pivo v kraji. Hlavní atrakcí festivalu je gurmánská soutěž o nejchutnější guláš, který se vaří přímo před zraky diváků. V rámci slavností vystoupí Věra Špinarová a skupina Queen revival. 

Kdy: 26. červenec 2014
Kde:
Velký Týnec

Webové stránky


Colores Flamencos

Šestý ročník festivalu pro milovníky španělské kultury a flamenca. Navštivte galavečer flamenca, jazzový koncert a dny španělské gastronomie. V rámci Colores Flamencos vystoupí fenomenální španělská tanečnice Karime Amaya.

Kdy: 24. – 27. července 2014
Kde:
Olomouc

Webové stránky

 

ZOO Olomouc

Prohlédněte si místní nápaditě řešený pavilon netopýrů, průchozí výběhy pro makaky a klokany či nové euroasijské Safari s výběhěm zubrů, losů a kozorožců. Olomoucká ZOO se mimo jiné pyšní obřím akváriem pro žraloky, které je největším svého druhu v České republice. Vyrazit můžete také na některý ze zábavných programů pro děti – můžete strávit noc v ZOO, krmit zvířata, nebo se dokonce stát jejich ošetřovatelem.

Kdy: celoročně
Kde:
Olomouc

Webové stránky

Kromě bohatého kulturního dění láká Střední Morava k projížďkám v jezdeckém sedle, a to nejen za krásami svých národních přírodních rezervací. Koně si lze vypůjčit v některém z řady jezdeckých areálů. Vyzkoušejte jezdecké kurzy, výuku jízd pro děti, westernovou jízdu, nebo se přímo na koňské farmě ubytujte.

Pokud Vás výhled z koňského sedla neláká, můžete si naplánovat pěší výlet na některý z pohádkových hradů a zámků. K návštěvě se nabízejí například tajemný středověký hrad Helfštýn, hrad Bouzov s funkčním padacím mostem, šlechtický zámek Úsov nebo hrad Štenberk, ve kterém můžete shlédnout výstavu papírových modelů hradů a zámků nebo se projít kouzelným lesoparkem.

Místní kraj se díky mnoha pramenům minerálních uhličitých vod pyšní také širokou nabídkou lázeňských a relaxačních pobytů, a to včetně wellnessových procedur. Vybrat si můžete z několika středisek, jako jsou Lázně Teplice nad Bečvou, Lázně Slatinice, Lázně Skalka nebo Lázně Bochoř.

 

 

Interneotvé stránky:

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA