REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 2.10. a svátek má Olívie a Oliver

ZOO Olomouc – Sv.Kopeček

Cesta k ZOO je velmi dobře značená již od Šternberka. Jeli jsme autem přes Samotišky zatáčkami do kopce. Přejeli jsme placené parkoviště po pravé straně a zaparkovali až opodál směrem na Radiměř, kde bylo nehlídané parkoviště. Další placené parkoviště se nachází přímo u ZOO, ale to je většinou beznadějně v červenci a srpnu plné. Letos mají v provozu obě kasy a počítačově upravené vstupenky.

Je zde i bezbariérový vstup, suvenýry je možno zakoupit skoro na každém kroku. Po pár krocích je rozlehlejší prostranství, kde je výběh pro ovce a berany, pro děti k dispozici houpačky a elektrická vozítka za poplatek. V lesíku je pavilonek ptactva a opodál pak pavilon opic, dále medvěd a hroch.

V čase siesty (oběda) jsme vyhledali občerstvení (měli jsme s sebou 2 batolata – 1 rok a 2,5 roku), které se nacházelo u kovové věže, nejspíš rozhledny. Nabídka byla docela slušná, ale pro děti docela nevhodná, samé hranolky, hamburgry a langoše. Nakonec zvítězil zeleninový salát s kuřecím masem.

REKLAMA

Největší zážitek ze ZOO u nás zaznamenalo setkání s výrem, který nám seděl na paži a mohli jsme se s ním i vyfotografovat. Pak také Safari vláček, jež nás za poplatek svezl 2km přes les, ale celkem žádný výhled na zvířata, tak jsme okruh absolvovali i pěšky. A také krmení malých bílých a černých kůzlátek, ke kterým měli přístup nejen děti přes ohradu, ale i dospělí byli krmením a dováděním kůzlátek nadšeni.

Při východu ze ZOO jsme zaznamenali docela novotou zářící dřevěné hřiště pro děti, ale spíš ty větší, které už nepotřebují při prolézání a běhání tak hlídat.

Vstup: Platí děti až od 3 let, dospělí 70 Kč, rodinná celoroční vstupenka 600 Kč, fotoaparát 10 Kč a kamera 20 Kč, Vláček – platí dospělí i děti od 2 let – 25 Kč, možnost vzít do vláčku i kočárek nebo golfky.

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA