Svatý Kopeček

Zoologických zahrad v naší republice je hodně a každá je svým způsobem výjimečná. Ta na Svatém kopečku u Olomouce se odlišuje od ostatních rozsáhlou expozicí mořských živočichů: od žraloků, barakud, piraň, korálových ryb až po murénu. Další výjimečnou atrakcí je průchod přímo přes výběh opic.

V areálu se také nachází 32 metrů vysoká vyhlídková věž kovové konstrukce, z které je vidět z nadmořské výšky 410 metrů nejen město Olomouc a část Hané, ale za příznivého počasí také značný kus Moravy.

Po opuštění zahrady směrem na parkoviště narazíte na rozsáhlé dětské hřiště, které, máte-li dítka, určitě bez zdržení neprojdete.

Parkoviště je přímo u vchodu do zahrady, a je placené.

Nedaleko zahrady se nachází (níže položená) Bazilika Navštívení Panny Marie – Bazilika Minor. Původně byl na tomto místě založen v roce 1078 olomouckým knížetem Ottou Sličným klášter. Po mnoha změnách je to v současné době uzavřený poutní areál, který patří svou polohou, architekturou a výtvarnou výzdobou mezi mimořádně zdařilé barokní stavby. Bazilika byla též poctěna v roce 1995 návštěvou papeže Jana Pavla II. I z tohoto místa je poměrně pěkný výhled na Hanou, ne však takový jak z vyhlídkové věže v ZOO.

K bazilice se od ZOO dostanete chůzí po turistické značce asi po ujití 300 metrů, nebo po ujetí jednoho kilometru autem, ale opět na placené parkoviště.

Interneotvé stránky:

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu