REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 4.6. a svátek má Dalibor

Rozhledna Kožova hora

25. 4. 2007

Nedaleko Kladna stojí na vrchu Kožova hora stejnojmenná restaurace s 35 metrů vysokou vyhlídkovou věží. Díky propojení s pohostinstvím je to také jedna z mála celoročně přístupných rozhleden, kde jediné omezení spočívá v provozní době restaurace.

Pokud se nezastavíte na nějaké občerstvení, tak se za hlavním vchodem vydejte vpravo, směrem na hotelové pokoje. Tam začíná točité schodiště, které vás po zhruba 130 schodech zavede na vyhlídkovou plošinu. Nemusíte se obávat nepřízni počasí, všechno je kryté, takže se odtud dá pozorovat i zasněžená krajina. V dálce uvidíte Říp, známou zříceninu Hazmburk a samozřejmě Kladno. Zajímavý je i pohled na letiště, které je viditelné i pouhým okem. Působivé jsou pak kopce Českého středohoří.

Železobetonovou rozhlednu postavil v třicátých letech Klub československých turistů. Slavnostní otevření proběhlo 11.května 1930. O 18 let později pak byl objekt komunisty znárodněn a začal sloužit jako restaurace.

REKLAMA

Panorama

Jak se tam dostanete

Nejsnazší je to po silnici č. 181 z Kladna směrem na obec Brašov. Zhruba kilometr před Brašovem hledejte po své levé ruce malou nenápadnou asfaltku, u níž dříve bývalo značení na hotel Kožova hora. Při mé návštěvě zde však zbylo jen torzo cedule, dá se to tedy snadno přejet.

Otevírací doba

Celoročně 11-23 hod.

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA