REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 9.6. a svátek má Stanislava

Medvědárium – medvědí bratři

Méďové ze stejnojmenného večerníčku Václava Chaloupka od dob natáčení notně vyrostli a i jejich rozpustilé hraní se proměnilo spíše v přehlídku síly. Ostatně už to nejsou žádná medvíďata, narodili se v lednu roku 2000. Svoji slávu si nyní užívají kousek od centra Berouna, na zdejší Městské hoře, kde mají vybudováno volně přístupné medvědárium.

Medvědí bratři, vlastními jmény Vojta, Jakub a Matěj, jsou z rodu medvědů hnědých. Jejich rodiče, Vok a Kateřina, jsou z Českého Krumlova. Obecnou charakteristikou druhu je dospívání ve 2-3 letech, velmi silné drápy a zuby. Patří mezi velmi dobré chodce, dobře plavou i šplhají. Ostatně šplh i vodu si mohou medvědi užít i ve zdejším medvědárium. Mají zde k dispozici množství dostatečně dimenzovaných kmenů i bazén.

Pokud se vybavíte trpělivostí a nebude-li nikdo rušit jejich klid, medvědi se vám bohatě odmění. Kromě jejich přirozeného chování můžete spatřit vzájemné zápasy, koupání, hraní si s různými předměty i hledání potravy. Musíte však počítat s tím, že rádi odpočívají, a tak spatřit je v aktivní hře určitě není záležitostí několika minut. Volný čas mohou děti strávit na zdejším hřišti, případně můžete vystoupat na blízkou rozhlednu.

REKLAMA

Při mé návštěvě jsem měl to štěstí a viděl nejenom vzájemné hry, ale také koupání i šplhání po zdejších kmenech. Nicméně jeden z medvědů zřejmě spal, proto jsou i na fotkách pouze dva. Těžko říct, kdo z nich to byl, tak dobře je od sebe nerozliším.

Medvědárium

Výběh o rozloze 25 arů je oplocen drátěným pletivem se zapuštěnou ocelovou sítí, takže medvědi by se neměli skrz něj ani podhrabat. Chrání ho elektrický ohradník s 9 tisíci volty, přičemž ve vzdálenosti 1,2 metru od plotu je ještě jeden, s šesti tisíci volty. Útěk medvědů je tedy nepravděpodobný.

Dopravní dostupnost

Město se snaží ulehčit okolí Městské hory, a tak místní značení „medvědárium“ vás nabádá k zaparkování na placeném parkovišti v centru. Takové řešení je zřejmě nejjednodušší. Variantou je horu objet a zaparkovat v některé z okolních ulic. Pokud jedete směrem od Prahy, tak po projetí centrem odbočte vpravo a držte kurz Městské hory charakterizované zdejší rozhlednou. Nicméně řada ulic má o víkendu zákaz stání, což městská policie nekompromisně kontroluje.

Medvědárium je volně přístupné. V principu ho tedy můžete navštívit kdykoliv.

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA